بازدید: 10

تیم کشتی آزاد جوانان ایران سوم جهان شد

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1981024
­تیم کشتی جوانان ایران با کسب ۲ مدال طلا، یک نقره و یک برنز در جایگاه سوم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان ایستاد

تیم کشتی آزاد جوانان ایران سوم جهان شدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ در پایان این رقابت ها تیم ایران با ۲ مدال طلای آقای امیرحسین مقصودی در وزن ۶۵ کیلوگرم و آقای عباس فروتن در وزن ۹۷ کیلوگرم، یک مدال نقره آقای امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، یک مدال برنزاقای محمدصادق فیروزپور در وزن ۷۰ کیلوگرم و کسب ۱۱۹ امتیاز بعنوان سوم رسید. تیم روسیه با ۱۶۱ امتیاز قهرمان این مسابقات شد و آمریکا با ۱۲۰ امتیاز در جایگاه دوم قرار گرفت.
در وزن ۶۵ کیلوگرم آقای امیرحسین مقصودی پس از پیروزی مقابل حریفانی از از رومانی، ژاپن و آذربایجان و ترکیه راهی دیدار فینال شد. مقصودی در دیدار مقابل کوربان شیرایف از روسیه پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.
در وزن ۷۰ کیلوگرم آقای محمدصادق فیروزپور ایتدا سیمون ووتکوفسکی از لهستان را از پیش رو برداشت و سپس مقابل سنجر دوسجانوف از قزاقستان پیروز شد. وی در ادامه آرمان آندراسیان از ارمنستان را شکست داد و در مرحله نیمه نهایی مقابل واسیلی دیاکون از مولداوی در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۵ بر ۵ مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. فیروزپور در دیدار رده بندی اشرف آشیروف از آذربایجان را با نتیجه ۵ بر ۴ از پیش رو برداشت و به مدال برنز رسید.
در وزن ۹۷ کیلوگرم اقای عباس فروتن پس از استراحت در دور نخست،‏ مقابل کشتی گیرانی از چین، بلاروس و ترکیه به برتری رسید و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار یونگر باستیدا پومارس از کوبا را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.
در وزن ۱۲۵ کیلوگرم آقای امیرحسین زارع پس از استراحت در دور اول، در ادامه مسابقات خود مقابل حریفانی از ارمنستان و مصر و روسیه به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار مقابل ماسون پاریس از آمریکا با ضربه فنی شکست خورد و به مدال نقره رسید.
در وزن ۵۷ کیلوگرم آقای امیر پرسته، در ۶۱ کیلوگرم اقای مهدی شیرازی، در۷۴ کیلوگرم آقای محمد نخودی، در ۷۹ کیلوگرم آقای عبداله شیخ اعظمی، در ۸۶ کیلوگرم آقای سجاد حبیبی و در ۹۲ کیلوگرم آقای علیرضا عبداللهی مقابل حریفان خودشکست خوردند و از دور رقابت ها کنار رفتند.
در رده بندی تیمی نیز روسیه با ۱۶۸ امتیاز، آمریکا با ۱۲۰ امیتاز و ایران با ۱۱۹ امتیاز رده های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند و تیم های ژاپن با ۸۴ امتیاز- هند با ۸۰ امتیاز - ترکیه با ۷۷ امتیاز - آذربایجان با ۷۵ امتیاز - اوکراین با ۵۳ امتیاز - گرجستان با ۵۰ امتیاز و ارمنستان با ۴۸ امتیاز مکان های چهارم تا دهم را کسب کردند.
رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی جهان ۲۱ تا ۲۳ مرداد در تالین استونی برگزار شد.


تیم کشتی آزاد جوانان ایران سوم جهان شد
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها