بازدید: 10

آزادی نفتکش گریس ۱ امروز در دیوان عالی جبل‌الطارق بررسی می‌شود

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1980922
­دیوان عالی جبل الطارق قرار است روز پنجشنبه در خصوص آزادی نفتکش گریس ۱ که به اتهام انتقال نفت به سوریه توقیف شد، تصمیم‌گیری کند.

آزادی نفتکش گریس ۱ امروز در دیوان عالی جبل الطارق بررسی می شودبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، در حالی که به نظر می رسد توافق میان لندن و تهران بر سر نفتکش گریس ۱ که ماه گذشته در حوالی جبل الطارق توقیف شد امکان پذیر باشد، دیوان عالی جبل الطارق قرار است روز پنجشنبه در مورد آزادی این نفتکش تصمیم گیری کند.

گریس ۱ حامل ۲.۱ میلیون بشکه نفت روز چهارم ژوئیه توسط پلیس جبل الطارق و نیرو های ویژه انگلیسی توقیف شد. این اقدام موجب وقوع بحران دیپلماتیک میان تهران و لندن شد. این نفتکش به ادعای تلاش برای رساندن نفت به سوریه و در نتیجه نقض تحریم های اتحادیه اروپا توقیف شده است.

تهران به این اتهامات اعتراض کرد و اطمینان داد این نفتکش در حال تردد در آب های بین المللی بوده است. ایران، انگلیس را به دزدی دریایی متهم کرد و از همان ابتدا از انگلیسی ها خواست اجازه آزادی این کشتی را دهند.

روز ۱۹ ژوئیه، ایران نفتکش انگلیسی استنا امپرو را در تنگه هرمز توقیف کرد. ایران این کشتی را به عدم پایبندی به قوانین بین المللی دریایی متهم کرد.

دیوان عالی جبل الطارق قرار است روز پنجشنبه ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه به وقت محلی پرونده گریس ۱ را بررسی و در مورد آزادی آن تصمیم گیری کند. دیوان عالی جبل الطارق پیش از این، توقیف این کشتی را روز شنبه ۱۹ اوت تمدید کرده بود.

دستگاه قضایی جبل الطارق همچنین باید در مورد سرنوشت چهار تن از خدمه نفتکش گریس ۱ که پس از توقیف نفتکش برای مدت کوتاهی بازداشت شدند و سپس با قرار وثیقه آزاد شدند تصمیم گیری کند.

انتهای پیام/


آزادی نفتکش گریس ۱ امروز در دیوان عالی جبل‌الطارق بررسی می‌شود
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها