بازدید: 14

آخرین جزئیات از تولید دو واکسن مهم در کشور/ تحریم‌ها شمشیر دو لبه برای رشد و ارتقا توانمندی داخلی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1980846
رئیس انستیتو پاستور ایران درباره آخرین جزئیات از تولید ۲ واکسن پنوموکوک و روتاویروس ساخت داخل خبر داد.

آخرین جزئیات از تولید دو واکسن مهم در کشور/ تحریم ها شمشیر دو لبه برای رشد و ارتقا توانمندی داخلیبیگلری رئیس انستیتو پاستور ایران در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین جزئیات ساخت دو واکسن پنوموکوک و روتاویروس اظهار کرد: با تصوب مجلس شورای اسلامی و موافقت مقام معظم رهبری یک صد میلیون دلار برای تولید ۲واکسن پنوموکوک و روتاویروس تخصیص پیدا کرد تا کودکان را در برابر بیماری ها واکسینه کنیم.

وی افزود: این دو واکسن پس از ساخت در اختیار سیستم بهداشتی کشور قرار خواهد گرفت و با دستیابی به تکنولوژی ساخت این دو واکسن توان داخلی کشور برای تولید سایر واکسن ها بالا می رود.

بیگلری با بیان اینکه پنوموکوک و روتاویروس دو واکسن گران قیمت در دنیا هستند، گفت: ساخت این واکسن ها در شرایط تحریم از خروج ارز و وابستگی کشور برای واردات این واکسن ها و برخی موارد دیگر کم می کند.

تحریم های ظالمانه آمریکا در حوزه دارو و واکسن

رئیس انستیتو پاستور ایران با اشاره به تحریم های ظالمانه آمریکا در حوزه دارو، تجهیزات پزشکی و واکسن اظهار کرد: تحریم ها شمشیری دو لبه هستند چرا که از طرفی مشکلات برای مردم به وجود می آورند اما از طرف دیگر فضایی ایجاد می کنند که بتوانیم با تکیه بر توان تولید داخل نیازمان را از سایر کشورها کم کنیم و بتوانیم مواد اولیه واکسن ها را به کمک دانشمندان جوان در داخل تولید کنیم.

وی با تأکید بر اینکه تولید دو واکسن پنوموکوک و روتاویروس در انستیتو پاستور در اولویت قرار دارد، گفت: اکنون تولید این دو واکسن در خط اول قرار دارد اما تحقیقات برای تولید چند واکسن دیگر در حال انجام است که فعلا قصد اطلاع رسانی درباره آن ها را نداریم.

بیگلری با بیان اینکه انستیتو پاستور قدمتی یک صد ساله دارد، اظهار کرد: این موسسه در طول ۱۰۰ سال گذشته خدمات ارزشمندی به مردم داده است  که مرجع مهمی در ورود ارگانیسم ها به کشور و تشخیص آن ها محسوب می شود و نقش خود را در جلوگیری از همه گیری ها ایفا کرده است.

توانمندی های انستیتو پاستور ایران در واکسن سازی و تشخیص ارگانیسم ها

رئیس انستیتو پاستور ایران با اشاره به اینکه انستیتو پاستور نه تنها در کشور بلکه در سطح بین المللی نقش مهمی در حوزه سلامت ایفا می کند، اظهار کرد: یکی از کارهای این موسسه تشخیص نمونه هاست و برخی از موارد تنها در انستیتو پاستور انجام می شود و هیچ مرکز دیگری توانایی تشخیص برخی ارگانیسم ها را ندارد.

وی یادآوری کرد: انستیتو پاستور یکی از مهمترین و قدیمی ترین موسسه های واکسن سازی در کشور است و ایرانی پیدا نمی کنید که مولکولی از تولیدات انستیتو پاستور در بدن او نباشد که این موجب افتخار کشور محسوب می شود.

انتهای پیام/


آخرین جزئیات از تولید دو واکسن مهم در کشور/ تحریم‌ها شمشیر دو لبه برای رشد و ارتقا توانمندی داخلی
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها

انتشار گزارشی از تحقیر کارکنان وزارت خارجه آمریکا در دوره ترامپ

انتشار گزارشی از تحقیر کارکنان وزارت خارجه آمریکا در دوره ترامپ

تعیین نحوه رسیدگی به گزارش‌های مجلس در قوه قضائیه

تعیین نحوه رسیدگی به گزارش‌های مجلس در قوه قضائیه

مس سونگون ۰ - ناگویا اوشنز ژاپن ۰/ گزارش لحظه به لحظه

مس سونگون ۰ - ناگویا اوشنز ژاپن ۰/ گزارش لحظه به لحظه

گزارشگر و مستندساز آمریکایی به شبکه ۴ می‌آید

گزارشگر و مستندساز آمریکایی به شبکه ۴ می‌آید