بازدید: 13

نفتکش ایرانی گریس یک ،امروز آزاد می شود

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1980840
­به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صدا و سيما ؛ نشریه سان در مطلبی به قلم تام نیوتن دان Tom Newton Dunn نوشت: یک فروند نفتکش ایرانی که در جبل الطارق توقیف شده بود، امروز پنجشنبه آزاد می شود تا امیدها برای اتمام بن بست یکماهه بین لندن و تهران افزایش یابد.
به نوشته سان، فابیان پیکاردو سروزیر جبل الطارق حکم توقیف نفتکش گریس یک متعلق به ایران را تمدید نخواهد کرد.
این کشتی 15 هزار تنی روز چهارم ژوئیه گذشته به اتهام نقض تحریم های اتحادیه اروپا علیه سوریه، توسط گروهی از تفنگداران نیروی دریایی سلطنتی انگلستان در آبهای سرزمینی این کشور در جبل الطارق توقیف شد.
این اقدام نمایشی، منجر به قیل و قال پرسر و صدایی با ایران شد.
نیروهای سپاه پاسداران این کشور در اقدامی متقابل، نفتکش استنا ایمپرو را که با پرچم انگلستان در حال عبور از آبهای تنگه هرمز بود، در روز نوزدهم ژوئیه توقیف کردند.
منابع نزدیک به پیکاردو به نشریه سان گفتند او از اینکه نفتکش گریس یک ،دیگر به سمت سوریه حرکت نمی کند، راضی شده است.
گفته می شود که ناخدای این کشتی طی یادداشتی کتبی این موضوع را به اطلاع سروزیر جبل الطارق رسانده است و پیکاردو نیز امروز دیگر از قاضی پرونده گریس یک درخواست تمدید توقیف آن را نخواهد کرد.
یک منبع نزدیک به پیکاردو گفت:"اگر ما متقاعد شده ایم که گریس یک تحریم ها علیه رژیم سوریه را نقض نمی کند، دیگر دلیلی وجود ندارد که این کشتی حتی یک لحظه هم توقیف باشد.بنابراین پیش بینی می شود که امروز به این کشتی اجازه حرکت داده شود."
با رفع توقیف این کشتی ایرانی، امیدهای تازه ای پدید آمده است تا ایران هم به استنا ایمپرو و خدمه هندی آن اجازه بدهد سواحل بندر عباس در جنوب این کشور را ترک کند.
جلیل اسلامی رئیس سازمان بنادر و کشتیرانی ایران دیروز انگلستان را به توقیف غیرقانونی گریس یک ،به اتهامات واهی متهم کرد.
او گفت امیدواریم این کشتی هرچه زودتر آزاد شود.
 

نفتکش ایرانی گریس یک ،امروز آزاد می شود
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها