بازدید: 24

خروج غول نفتی آمریکایی از دریای شمال انگلیس

منبع : افکار نیوز کد خبر: 1980820
غول نفتی اکسون موبیل سرگرم بررسی فروش دارایی‌های خود در دریای شمال انگلیس پس از گذشت بیش از ۵۰ سال حضور در این منطقه و متمرکز شدن به تولید شیل آمریکا و پروژه‌های جدید است.
به گزارش افکارنیوز،

 منابع صنعتی آگاه به رویترز اظهار کردند: اکسون موبیل که بزرگترین شرکت انرژی سهامی عام در جهان است، در هفته های اخیر با شماری از اپراتورهای دریای شمال مذاکراتی برای ارزیابی علاقه آنها به دارایی هایش داشته است که ممکن است ارزش آنها به دو میلیارد دلار بالغ شود.

اخبار اقتصادی- ترک دریای شمال انگلیس، عقب نشینی عمده ای از اروپا برای شرکت اکسون خواهد بود که پیش از این اموال فراساحلی خود در نروژ را به فروش گذاشت.

اقدام اکسون موبیل مشابه اقدام رقیبان آمریکایی این شرکت شامل شورون و کونوکو فیلیپس خواهد بود که اوایل امسال عمده فعالیت های خود در دریای شمال را فروختند.

عمده فعالیت های اکسون تحت جوینت ونچر ۵۰-۵۰ با شرکت رویال داچ شل به نام  "تولید و اکتشاف اسوی انگلیس" مدیریت می شود و شامل منافعی درحدود ۴۰ میدان نفت و گاز است.

طبق آمار اعلام شده در وب سایت اکسون، اکسون روزانه حدود ۸۰ هزار بشکه نفت و ۴۴۱ میلیون فوت مکعب گاز در دریای شمال انگلیس تولید می کند.

خریداران احتمالی ممکن است شامل تولیدکنندگان دریای شمال که تحت حمایت سرمایه گذاران خصوصی قرار دارند مانند Chrysaor یا نپتون باشند که در سال های اخیر دارایی های تولیدکنندگان قدیمی را خریداری کرده اند.

ارزیابی ارزش دارایی های نفت و گاز در دریای شمال پیچیده است زیرا بسیاری از میادین و زیرساخت ها نزدیک پایان عمرشان هستند و باید برچیده شوند که فرآینده پرهزینه ای بوده و ممکن است درآمد حاصل از سال ها تولید را جبران کند.

دریای شمال در سال های اخیر با راه اندازی شدن میادین جدید و بهبود عملکرد اپراتورها پس از ریزش قیمت ها در سال ۲۰۱۴، شاهد بهبود تولید نفت بوده است با این حال سازمان نفت و گاز انگلیس اعلام کرده است انتظار می رود تولید این منطقه در یک دهه آینده کاهش پیدا کند.

بر اساس گزارش رویترز، منابع آگاه اظهار کرده اند که اگر مذاکرات مستقیم اکسون موبیل با خریداران نتیجه ای در برنداشته باشد، این شرکت بانکی را برای انجام فرآیند رسمی فروش منصوب خواهد کرد.

اکسون موبیل در سال های اخیر فعالیت هایش را به آمریکا متمرکز کرده است که تولید نفت منطقه شیل پرمیان باسین آن به سرعت رشد کرده و همچنین در گویان سرگرم توسعه میادین جدید و بزرگی است.

 


خروج غول نفتی آمریکایی از دریای شمال انگلیس
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها