بازدید: 20

عماری: برای افزایش تعداد تیم‌های لیگ، دست به هر اقدامی نمی‌زنیم/ سالن افراسیابی در اختیار فدراسیون قرار می‌گیرد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1980810
دبیر فدراسیون بسکتبال گفت: قصد داریم تعداد تیم‌های حاضر در لیگ را افزایش دهیم، ولی برای رسیدن به این هدف دست به هر کاری نمی‌زنیم.

مسعود عماری دبیر فدراسیون بسکتبال در گفت و گو با  خبرنگار توپ و تور گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، درباره برنامه های فدراسیون برای رقابت های لیگ برتر بسکتبال گفت: جای خوشحالی دارد که تعداد تیم ها  نسبت به گذشته بیشتر می شود،  هر چه تعداد آن ها بیشتر باشد لیگ رونق بیشتری می گیرد و باعث می شود تعداد بازیکنان لیگ برتری بیشتر شده و کیفیت رقابت ها بالاتر برود. 

او افزود: ما در گذشته لیگ ۱۶ و ۱۸ تیمی هم داشتیم و بازیکنان با کیفیت دیگری کار را شروع می کردند، امیدوارم بازهم این اتفاق بیافتد و تعداد تیم ها بیشتر شود و همچنین بازیکنانی که لیاقت بازی در لیگ را دارند به میدان بیایند.

نمی خواهیم به هر قیمتی تعداد تیم ها بیشتر شود

دبیر فدراسیون بسکتبال در ادامه تصریح کرد: ما از بیشتر شدن تیم ها استقبال می کنیم و تمام کار هایی که لازم باشد را انجام می دهیم، قطعا به هر قیمتی نمی خواهیم تعداد تیم ها بیشتر شود. به طور مثال نمی خواهیم بازیکنان به حق و حقوقشان نرسند و یا کیفیت بازیکنان کاهش پیدا کند، قطعا دنبال این موضوع نیستیم و یک سری تمهیداتی برای این مسئله لحاظ کردیم تا تضمینی برای حضور این تیم ها در این مسابقات داشته باشیم و شرایط به گونه ای نباشد که تیم ها در میانه مسابقات کار را رها کنند و بروند، سال های قبل هم چنین اتفاقی افتاده بود که این مسئله دست ما نیست و هدفمان این است که تضمینی گرفته باشیم تا تیم ها تعهد بدهند و اجرا کنند.

عماری: به هر قیمتی راضی به افزایش تعداد تیم های لیگ برتر نیستیم/ سالن افراسیابی در اختیار فدراسیون قرار می گیرد

او درباره وضعیت اعلام آمادگی تیم ها برای لیگ جدید گفت: تعدادی از تیم ها اعلام آمادگی کردند و ممکن است نامه های اعلام آمادگی برخی تیم ها به دلیل تعطیلی روز دوشنبه به دست ما نرسیده باشد، برای همین منتظر هستیم تا تمام نامه هایی که در آن تاریخ برای ما ارسال شده بود به دست ما برسد تا ما تعداد تیم ها را اعلام و بلافاصله جلسه هماهنگی را برگزار کنیم و تاریخ برگزاری مسابقات مشخص شود.

سال گذشته تیم ها با مشکلات اقتصادی درگیر بودند

عماری در پاسخ به این سوال که برخی تیم ها از گذشته به بازیکنان و فدراسیون بدهی دارند و با این شرایط آیا فدراسیون مانع حضور این تیم ها می شود یا خیر بیان داشت: سال گذشته به دلیل شرایط اقتصادی روی همه تیم ها فشار بود و سعی کردیم کمک کنیم، البته این بدان معنا نبود که تعهد را نادیده بگیریم، کمیته انضباطی خیلی جدی این مسئله را پیگیری می کند، موضوع بدهی به ورزشکاران را رسیدگی کردیم و رای صادر شد، البته ما در اجرا خیلی نمی توانیم ورود کنیم.

او افزود: در تلاشیم شرایطی به وجود آوریم که تیم هایی حاضر در لیگ با ورزشکاران و فدراسیون تسویه حساب کرده باشند، همچنین تیم هایی که بدهی دارند باید وضعیتشان را معلوم کنند و این را در جلسه هماهنگی اعلام خواهیم کرد، کمیته هم ورود می کند تا بچه ها به حق و حقوقشان برسند، تلاش می کنیم شرایطی به وجود بیاید که همه چیز خوب باشد و ورشکاران هم به حق و حقوقشان برسند.

مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا به احتمال فراوان در مهر برگزار شود

دبیر فدراسیون بسکتبال درباره زمان برگزاری مسابقات باشگاه های آسیا عنوان داشت: مسابقات باشگاه های آسیا احتمالا در مهر و به میزبانی چین برگزار می شود، هنوز به صورت دقیق برنامه این مسابقات و میزبان آن به ما اعلام نشده است، اما در حال حاضر نماینده ایران یعنی پالایش نفت ـبادان در حال آماده سازی برای این رقابت ها است.

عماری: به هر قیمتی راضی به افزایش تعداد تیم های لیگ برتر نیستیم/ سالن افراسیابی در اختیار فدراسیون قرار می گیرد

او افزود: خانم ها هم قرار است در مسابقات غرب آسیا که از ۲۹ مرداد به میزبانی اردن برگزار می شود حاضر شوند، تیم ملی بانوان کشورمان هم در حال آماده سازی است و به امید خدا به این مسابقات اعزام می شود. همچنین ما منتظر اعلام زمان برگزاری مسابقات زیر ۱۸ سال آسیا هستیم، ایران میزبانی این مسابقات را بر عهده دارد و قرار بود این مسابقات برگزار شود، اما به دلیل برخی مشکلات برگزاری این مسابقات به تاخیر افتاد و هم اکنون منتظر دریافت نامه هستیم تا کار هایمان را انجام دهیم و بتوانیم برنامه ریزی های آن را انجام دهیم.

دبیر فدراسیون درباره دیگر برنامه ها بیان داشت: تیم ملی هم مدتی دیگر باید به مسابقات جام جهانی برود. پس از این مسابقات، کاپ آسیا را اواخر آبان یا اوایل آذر در پیش داریم، این مسابقات به صورت رفت و برگشت است و باعث می شود هواداران و میزبانی ها بیشتر شود که این مسئله در روند پیشرفت بسکتبال تاثیر دارد.

سالن افراسیابی برای مدت ۷ سال در اختیار فدراسیون قرار می گیرد

عماری درباره آخرین وضعیت سالن افراسیابی که قرار بود به فدراسیون بسکتبال تحویل شود بیان داشت: ما کار ها را انجام دادیم تا این سالن تحویل بگیریم، اما دوستان موانعی به وجود آوردند، ما قصد داشتیم دو میلیارد تومان برای این سالن هزینه کنیم تا هم کف پوش را تعویض و هم طول زمین را بیشتر کنیم، البته در این میان  مشکلاتی درباره نحوه واگذاری داشتیم.

او درباره مشکلات واگذاری گفت: پیشنهاد دوستان خیلی کوتاه مدت بود و آخرین پیشنهاد انجام شد و منتظر هستیم تا سالن را تحویل بگیریم، قرار است سالن افراسیابی برای ۷ سال واگذار شود تا در مرکز تهران میزبانی داشته باشیم. در این صورت هواداران بیشتر می آیند و فشار روی سالن آزادی کمتر می شود، خوشبختانه کار ها انجام شده است و به امید خدا تا یکی دو هفته آینده این سالن را تحویل می گیریم. البته پیش از این هم کار ها تمام شده بود و تا پای امضای قرارداد هم پیش رفتیم، اما در بحث واگذاری از شرکت تجهیز ابهاماتی وجود داشت که اکنون برطرف شده است و به امید خدا این کار انجام می شود.

عماری: به هر قیمتی راضی به افزایش تعداد تیم های لیگ برتر نیستیم/ سالن افراسیابی در اختیار فدراسیون قرار می گیرد

فدراسیون ها در هیچ جای دنیا متولی استعداد یابی نیستند

او درباره فعالیت فدراسیون بسکتبال در بحث استعداد یابی بیان داشت: استعداد یابی یک موضوع خاص است، نگاهی که دوستان دارند با واقعیت متفاوت است، فدراسیون ها در هیچ جای دنیا متولی استعداد یابی نیستند و باشگاه ها کار های استعداد یابی را انجام می دهند، زیرا استعداد را کشف می کنند، پرورش می دهند و سود مالی و فنی می برند. در کشور ما  فدراسیون ها بیشتر وارد این مبحث می شوند و دفتر استعداد یابی وزارت هم تاکید دارد که چنین کاری انجام شود، ما هم کارهای زیادی در این زمینه انجام داده ایم. سال قبل مسابقات قهرمانی کشور و مدارس را رصد کردیم تا استعدادها را شناسایی کنیم. ۲۳ کارگاه برگزار و نفرات را ارزیابی کردیم، اما فدراسیون نمی تواند این افراد را نگه دارد و نهایتا باشگاه ها هستند که باید استعدادها را جذب کنند، با این حال این کار را انجام دادیم و پیگیر هستیم. استعدادیابی پروسه طولانی مدت دارد که به زودی جواب نمی دهد.

در رشته والیبال باشگاه ها به خاطر جذب حامیان مالی توانستد پیشرفت کنند، قصد داریم همین پروژه را برای بسکتبال پیش ببریم.

انتهای پیام/


عماری: برای افزایش تعداد تیم‌های لیگ، دست به هر اقدامی نمی‌زنیم/ سالن افراسیابی در اختیار فدراسیون قرار می‌گیرد
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها