بازدید: 20

پروژه منحوس ورزشی این بار در البرز باز می‌شود/ سیه روزی فوتبال با سیاه کاری سیاسی!

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1980809
پروژه انتقال تیم فوتبال سایپا به یکی از شهرستان‌های تابعه تهران و یا استان البرز کلید خورده است.

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، در آستانه آغاز نوزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران، بار دیگر یک پروژه قدیمی و شکست خورده در فوتبال ایران کلید خورده و آن هم پروژه انتقال یک تیم مدعی پایتخت به شهرستان است.

این بار قرار است سریال نخ نما شده ای تکرار شود که چهار سال پیش تمام اهالی فوتبال ایران شاهد سکانس پایانی اش بودند. بار دیگر مدیران و مسئولان یک شهر نه از طریق ورزشی بلکه با فشار غیر ورزشی ها قصد انتقال یک تیم به آن شهر را دارند. بدون درنظر گرفتن اینکه این پرونده پیش از این با شکست همراه شده و برای فوتبال سودمند نبوده است.

باشگاه سایپا تهران که پیش از این با تصمیمی عجیب و با امید استفاده از ظرفیت های شهر کرج و استان البرز برای جذب هوادار، بازی هایش را در این شهر برگزار می کرد، اما پس از حدود یک دهه اجاره نشینی در البرز، ابتدای لیگ پانزدهم به تهران بازگشت، این روز ها بار دیگر با تحرکاتی خارج از حوزه فوتبال در آستانه حضور در کرج قرار گرفته است.

پروژه منحوس ورزشی این بار در البرز باز می شود/ سیه روزی فوتبال با سیاه کاری سیاسی!

تلاش نمایندگان کرج در مجلس شورای اسلامی و مدیران ورزش البرز برای بازگشایی پرونده ای منسوخ به عجیب ترین شکل ممکن آغاز شده و این بار یکی از نمایندگان پر نفوذ مجلس با برگزاری جلسات مداوم و مذاکره با مدیران شرکت سایپا و وزارت صمت (صنعت، معدن و تجارت) قصد دارد بار دیگر این باشگاه را در مسیر تیم هایی مانند صبا، راه آهن و پاس قرار بدهد که با انتقال به شهر هایی مانند قم، شهرری و همدان روند تبدیل شدن شان از باشگاهی ریشه دار در پایتخت به یک تیم منحل شده آغاز شد.

برخی افراد برای موفقیت و کسب محبوبیت در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی قصد دارند باز هم قربانی بگیرند تا بتوانند چند صباحی برای خود آوازه ای در شهر بخرند، برچسب محبوبیت روی پیشانیشان بخورد و سرنوشت این اتفاق هم برایشان مهم نیست.

شاید اگر مدیران ۲ باشگاه سایپا و پیکان برخلاف مسئولان صبا و پاس آینده نگر نبودند، امروز از این تیم ها تنها خاطره ای به یادگار مانده بود.

این حرکت مدیران البرزنشین ما را یاد ضرب المثل معروف "دو بار از یک سوراخ گزیده نمی شود" می اندازد. آیا افرادی که از سرنوشت نافرجام انتقال های غیرفوتبالی به شهر های مختلف به ویژه حضور سایپا در کرج، آگاهی کامل دارند باز هم می خواهند از همان سوراخ گزیده شوند؟

باید از این مدیران پرسید فعالیت های قبلی سایپا در استان البرز چه عایدی داشته است که باز هم می خواهند این پروژه را تکرار کنند؟ آیا آن ها یادشان می آید به جز بازی هایی کمتر از انگشتان یک دست، در طول حدود یک دهه، فوتبالدوستان کرجی ورزشگاه انقلاب این شهر را برای بازی های خانگی سایپا پر کرده باشند؟ آیا بهتر نیست آن ها جای لابی بازی و گرفتن وقت خود برای تکرار یک تصمیم اشتباه، وقت و هزینه خود را برای تیم های بومی گل ریحان البرز و شهدای رزکان که در لیگ دسته یک و دو نیاز به حمایت مسئولان شهری و استانی دارند صرف کنند؟

پروژه منحوس ورزشی این بار در البرز باز می شود/ سیه روزی فوتبال با سیاه کاری سیاسی!

فدراسیون فوتبال بار ها مخالفت صریح خود را با انتقال امتیاز یک تیم لیگ برتری به استان دیگر اعلام کرده و آن را به صورت قانون درآورده است. با این وجود مدیران البرز جای اینکه از معدود فرصت های برگزاری جلسات شان با مسئولان فدراسیون، بحث های اصولی مانند تقویت زیرساخت ها، لزوم حمایت از استعداد ها و... را مطرح کنند، بیشتر به فکر گرفتن امتیاز یک تیم لیگ برتری هستند.

سایپا در سال های اخیر یکی از کانون های پرورش استعداد های فوتبال ایران بوده است و از بازیکنانی که در تیم های پایه این باشگاه رشد کرده اند در حال حاضر نفراتی مانند کریم انصاری فرد، مسعود شجاعی، مهدی ترابی، علی قلی زاده، کاوه رضایی، رضا جعفری، ابوالفضل جلالی، امید دره، محمد سلطانی مهر، امیرحسین حسین زاده، طا ها شریعتی، اللهیار صیادمنش عضو تیم ملی بزرگسالان و امید هستند. در این وضعیت چه تضمینی وجود دارد این استعدادیابی از سوی مسئولان استان البرز که بار ها به دلیل مشکلات پشت تیم های بومی این استان را خالی کرده اند ادامه یابد؟

بی شک بدون هوادار بودن تیم سایپا در تهران بهتر از این است که نارنجی پوشان پایتخت بدون هیچگونه مقبولیتی بین مردم استان البرز و تنها با هدف های انتخاباتی برخی افراد خاص به این شهر بازگردند و هزینه ای که باید صرف خود تیم سایپا و بازیکنانش شود، در راه جذب تماشاگر از راه ترفند های تبلیغاتی به کار گرفته شود.

اینگونه انتقال های غیرورزشی، مصداق بارز دخالت سیاست در فوتبال است که در نهایت نه تنها هیچ سودی به یک تیم فوتبال و مردم یک شهر نمی رساند، بلکه تنها سبب دلخوشی عاملان آن و رسیدن به اهداف خاص شان خواهد شد.

رضا گل محمدی، مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران در گفتگو با خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان درباره بحث انتقال تیم فوتبال سایپا به استان البرز گفت: من تنها شنیده ام برای این انتقال جلساتی بین مسئولان استان البرز، شرکت و باشگاه سایپا انجام شده و طرفین تا حدی به توافق هم رسیده اند، اما تاکنون هیچ نامه ای برای اداره کل صادر نشده و تا زمانیکه این اتفاق رخ ندهد نمی توانم درباره اش صحبت خاصی کنم.

پروژه منحوس ورزشی این بار در البرز باز می شود/ سیه روزی فوتبال با سیاه کاری سیاسی!

او افزود: سایپا برای فصل جاری ورزشگاه دستگردی تهران را اجاره کرده، اما من شنیده ام مسئولان اسلامشهر هم قصد دارند از ظرفیت های این باشگاه استفاده کرده و در صورت امکان بازی های سایپا را در این شهر میزبانی کنند. در این مورد بحث خروج باشگاه سایپا از استان تهران به وجود نمی آید.

گل محمدی تصریح کرد: با توجه به تجربه ناموفقی که در زمینه انتقال تیم های تهرانی به سایر نقاط کشور وجود دارد، با این انتقال موافق نیستم، اما بدون تماشاگر بودن سایپا و پیکان در تهران هم خودش یک مشکل است.

مدیرکل ورزش و جوانان تهران گفت: اگر درخواستی برای انتقال سایپا به کرج وجود داشته باشد آن را در کمیسیون ماده پنج بررسی خواهیم کرد. قطعا ما اجازه نمی دهیم این انتقال به شکل سیاسی انجام شود، اما مطرح شدن آن در قالب ورزشی را بررسی خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید:

شریعتی: ۱۰۰ درصد به بردن پرسپولیس فکر می کردیم/ تاخیر در شروع لیگ برتر به ضرر سایپا است

پرسپولیس صفر - سایپا ۲ / شکست سرخپوشان در شب رونمایی از پرسپولیسِ کالدرون/ نارنجی پوشان به فینال صعود کردند + فیلم و حاشیه ها

صادقی: سایپا ورزشگاه دستگردی را برای لیگ برتر نوزدهم اجاره کرده است

انتهای پیام/

سایپا در مسیر بازگشت به کرج

پروژه منحوس ورزشی این بار در البرز باز می‌شود/ سیه روزی فوتبال با سیاه کاری سیاسی!
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها