بازدید: 87

راه‌های مقابله با عوارض یائسگی

منبع : سایت خبری آفتاب کد خبر: 1980795
یک فیزیولوژیست ورزشی به تشریح نکاتی ورزشی در جهت کاهش عوارض یائسگی پرداخت.
آفتاب‌‌نیوز :

دکتر مرجان افغان - فیزیولوژیست ورزشی با اشاره به نقش ورزش در جلوگیری از بروز عوارض ناشی از یائسگی بویژه یائسگی زودرس، گفت: یائسگی یک مکانیسم طبیعی است که در بدن زنان اتفاق می افتد که پس از رخ دادن این فرآیند بدن دچار تغییراتی نظیر پوکی استخوان، چاقی شکمی و ... می شود.

وی با بیان اینکه تغییرات رخ داده در بدن خانم ها پس از دوره یائسگی منجر به افزایش ریسک ابتلا به بیماری های قلبی _ عروقی خواهد شد، ادامه داد: مدیریت رخداد نارسایی زودرس تخمدان در جهت جلوگیری از بروز مشکلات ثانویه بسیار پراهمیت است. توجه به توصیه های تغذیه ای و ورزش مستمر می تواند موثر عمل کند.

این مشاور تغذیه با تاکید بر اهمیت رعایت نکات تغذیه ای در دوره یائسگی گفت: مقابله با فاکتورهایی که باعث چاقی شکمی و ایجاد چربی های التهابی می شوند از بروز مشکلات قلبی _ عروقی جلوگیری می کند.

وی با اشاره به اینکه دیگر عارضه یائسگی، کاهش توده استخوانی در افراد است، اظهار کرد: به طور کلی یائسگی در سن طبیعی نیز منجر به بروز این مشکل می شود، اما نکته حائز اهمیت در افراد جوانی که دچار نارسایی زودرس تخمدان می شوند این است که پوکی استخوان در سنین پایین تر برایشان اتقاق می افتد که مدیریت این مسئله می تواند در سنین بالاتر به آنها کمک کند.

افغان تصریح کرد: مصرف ویتامین D و کلسیم به همراه ورزش سبک و منظم به این افراد توصیه می شود. از آنجایی که ریسک شکستگی استخوان ناشی از پوکی استخوان در این افراد بالا است، نباید ورزش و فعالیت بدنی سنگین انجام دهند. آغاز فعالیت های بدنی با ورزش های تعادلی و پس از تقویت عضلات بسیار مناسب است. پس توصیه نمی کنیم فعالیت بدنی را با پیاده روی و دویدن آغاز کنند.


راه‌های مقابله با عوارض یائسگی
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12
 • راه‌های مقابله با عوارض یائسگی


  یک فیزیولوژیست ورزشی به تشریح نکاتی ورزشی در جهت کاهش عوارض یائسگی پرداخت.
 • راه های مقابله با عوارض یائسگی


  سلامت نیوز:یک فیزیولوژیست ورزشی به تشریح نکاتی ورزشی در جهت کاهش عوارض یائسگی پرداخت. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،دکتر مرجان افغان - فیزیولوژیست ورزشی با اشاره به نقش ورزش در جلوگیری از بروز عوارض ناشی از یائسگی بویژه یائسگی زودرس، گفت:
 • علت یائسگی زودرس، عوارض


  زنانی که تا قبل از 40 سالگی دچار یائسگی می شوند در خطر بالایی برای شکستن استخوان قرار دارند
 • عوارض یائسگی در زنان، چه کار کنم؟


  آیا من دچار یائسگی زود هنگام شدم یا مشکل تیروئید دارم؟
 • عوارض بعد از یائسگی، چیست؟


  یائسگی یکی از مراحل طبیعی زندگی زنان است که معمولاً در حدود سن ۴۵ تا ۵۵ سالگی آغاز می‌شود.
 • عوارض یائسگی زودرس


 • عوارض یائسگی زودرس، آیا میدانید؟


  محققان دانشکده بهداشت عمومی «کوینزلند» در استرالیا در مطالعه ای داده‌های بیش از ۳۰۰ هزار زن را که بخشی از ۱۵ مطالعه در سراسر جهان بودند تجزیه و تحلیل کردند.
 • هیسترکتومی و عوارض آن، منجر به یائسگی می شود؟


  هیسترکتومی کامل، یک روش جراحی است که در آن رحم (از جمله گردن رحم)، لوله های فالوپ و هر دو تخمدان برداشته می شود.
 • کنترل عوارض یائسگی با طب سنتی


  سلامت نیوز: یائسگی معمولاً در حدود سن 50 سالگی اتفاق می افتد. طبق نظر حکما، سنین بین 40 - 60 سال، دوره میانسالی یا کهولت نامیده می شود که یائسگی نیز در این سنین اتفاق می افتد. از دیدگاه سن به گزارش سلامت نیوز به نقل از زندگی آنلاین، یائسگی معمو
 • عوارض یائسگی زودرس، راه های پیشگیری از آن


  یائسگی به معنای پایان دوره قاعدگی در زنان است که تخمدان‌ها قادر به تولید تخمک و باروری نیست و بدن استروژن کمتری تولید می‌کند.
 • کاهش عوارض یائسگی، چند راه عالی


  یک فیزیولوژیست ورزشی به تشریح نکاتی ورزشی در جهت کاهش عوارض یائسگی پرداخت.
 • عوارض یائسگی زودهنگام، چه بیماری است؟


  مطالعات نشان می دهد زنانی که قبل از سن 45 سالگی یائسه می شوند در معرض ریسک بالا ابتلا به سرطان مثانه، بخصوص زنان سیگاری، قرار دارند.
 • یائسگی زودرس و عوارض، آیا می‌دانید؟


  یائسگی به دوره ای از زندگی زنان اطلاق می شود که در آن دوره قاعدگی زنان متوقف می شود.
 • عوارض یائسگی در زنان، بی دندانی است؟


  دکتر جابر یقینی درباره مهم‌ترین مشکلات دندانی در افراد سالمند اظهار کرد: از دست رفتن دندان‌ها و جایگزینی آنها گاهی توام با مشکلات مخاطی و لثه‌ای برای زنان سالمند پس از یائسگی است.
 • کاهش عوارض یائسگی، چند روش موثر


  برخی از درمان‌های ساده می‌تواند به زنان در کاهش عوارض یائسگی کمک کند.

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها