بازدید: 29

با اثر انگشت وارد گوگل شوید!

منبع : سایت خبری پول نیوز کد خبر: 1980741
گزارش‌ها حاکی است که کاربران در ماه‌های آینده احتمالا قادر خواهند بود از طریق اثرانگشت خود وارد برخی از سرویس‌های گوگل شوند.

با اثر انگشت وارد گوگل شوید!پول نیوز - با توجه به محبوبیت حسگر اثر انگشت در سرویس های سخت افزاری و نرم افزاری مختلف، به نظر می رسد که تعداد زیادی از غول های تکنولوژی در جهان از جمله گوگل سعی دارند که از این فناوری به منظور ارتقای سطح امنیت سایبری و حفاظت از حریم خصوصی کاربران خود بهره ببرند و از طرفی دست هکرها و مجرمان سایبری به اطلاعات شخصی کاربران را نیز کوتاه کنند.


حالا اخبار و گزارش های منتشر شده در منابع خبری مختلف نظیر وب سایت mobile ID world نشان می دهد که کاربران در آینده ای نزدیک دیگر لازم نیست رمز عبور خود را وارد کنند تا بتوانند به سرویس های مختلف موردنظر خود وارد شوند بلکه تنها کافیست اثرانگشت خود را بر روی گوشی و دستگاه الکترونیکی موردنظر گذاشته و سپس از خدمات سرویس مذکور بهره مند شوند.

به عقیده کارشناسان این کار که به علت ملال آور بودن فرایند حفظ و استفاده از رمزعبور که احتمال هک کردن آن همواره وجود داشته، توسط گوگل انجام شده است، احتمالا در ماه های آینده و اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی مورد استفاده کاربران قرار خواهد گرفت.

حسگرهای بیومتریک در سال های اخیر کاربردهای زیادی در عرصه های مختلف داشته که از جمله مهم ترین آن می توان به درگاههای ورودی فرودگاههای بین المللی و چک کردن گذرنامه و کارت پرواز، حساب های کاربری در اپلیکیشن های پیام رسان و شبکه های اجتماعی و بسیاری دیگر از سرویس های توسعه داده شده توسط غول های تکنولوژی به منظور ورود به حریم خصوصی کاربران اشاره کرد.


با اثر انگشت وارد گوگل شوید!
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها