بازدید: 19

ذوالنور: سیاست‌های تحریمی امریکا فرصتی برای توسعه ایران است

جمهوری اسلامی ایران همواره به سیاست‌های ریاضتی و تحریمی امریکا به عنوان فرصتی برای توسعه نگاه می‌کند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش مهر، مجتبی ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دیدار با عبدالخریس المشهری رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس اندونزی با اشاره به میزان تأثیرگذاری تحریم های مصوب کنگره امریکا علیه جمهوری اسلامی ایران در سطح داخلی و بین المللی گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره به سیاست های ریاضتی و تحریمی امریکا به عنوان فرصتی برای توسعه نگاه می کند. وی تصریح کرد: ناکارآمدی و معیوب بودن مجامع بین الملل و ضعف برخی کشورهاست که امریکا برای روابط آن ها تصمیم می گیرد، اما کشور های مستقل و به ویژه مسلمان باید با یکدیگر متحد شوند و اجازه مداخله به امریکا در تصمیم گیری ها و روابطشان با دیگر کشور ها را ندهند.
ذوالنور با اشاره به اعمال انواع تحریم های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران توسط ایالات متحده امریکا گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران به رغم تحریم های امریکا، با تکیه بر توان متخصصان داخلی در زمینه تولید انواع ادوات نظامی و دفاعی از جمله زیردریایی، ناوچه، موشک های میان برد و کوتاه برد، ضدزره، تانک، نفربر زرهی، هلی کوپتر و انواع تسلیحات نظامی خودکفا شده است.
عبدالخریس المشهری رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس اندونزی نیز در این دیدار با اشاره با اظهار تأسف از تصمیم یکجانبه امریکا در خروج از توافق بین المللی برجام گفت: اندونزی همواره از توافق بین المللی برجام حمایت کرده چرا که نشان دهنده پایبندی جمهوری اسلامی ایران به این توافق است. وی افزود: امیدواریم با وجود تحریم های امریکا روابط و مناسبات دوستانه دو کشور توسعه یابد. رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس اندونزی با قدردانی از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از اندونزی در مجامع مختلف بین المللی نسبت به تداوم این حمایت ها و همکاری های دو کشور در عرصه بین الملل در راستای توسعه روابط فیمابین دو کشور ابراز امیدواری کرد.

ذوالنور: سیاست‌های تحریمی امریکا فرصتی برای توسعه ایران است
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها