بازدید: 12

سقوط جنگنده سوریه در ادلب

منبع : عصر ایران کد خبر: 1980642

ارتش سوریه در بیانیه ای تایید کرد که یک فروند جنگنده این کشور هدف موشک زمین به هوای تروریست ها قرار گرفته و ساقط شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، خبرگزاری سوریه (سانا) بامداد پنج شنبه (به وقت تهران) به نقل از ارتش این کشور گزارش داد که یک فروند جنگنده سوری در منطقه ای بین دو استان «ادلب» و «حماة» سقوط کرده است.

بر اساس این گزارش، این جنگنده هدف یک موشک زمین به هوا قرار گرفته که گروه های تروریستی از شهر «التمانعه» شلیک کرده اند. از سرنوشت خلبان این جنگنده هنوز اطلاعی در دست نیست.

ساعاتی پیش رسانه های وابسته به گروه های تروریستی مدعی شدند که این گروه ها یک فروند جنگنده «سوخو ۲۲» ارتش سوریه را در استان ادلب هدف قرار داده و ساقط کرده اند.

مرکز تحقیقات «نورس» که وابسته به تروریست های سوریه است، مدعی شده است که خلبان این جنگنده به اسارت درآمده است. ساعتی پیش گروهک «هیئة تحریر الشام» (جبهه النصره سابق) مسئولیت سرنگونی این جنگنده سوری را بر عهده گرفت.

به گفته ارتش سوریه، جنگنده ساقط شده برای هدف قرار دادن مواضع گروه تروریستی تحریر الشام در این منطقه حضور داشته است. این گروه که شاخه ای از گروه تروریستی القاعده به شمار می آید، رسما توافق آتش بس ادلب را رد کرده و همچنان در حال حمله راکتی به مناطق مسکونی است.


سقوط جنگنده سوریه در ادلب
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها