بازدید: 19

به دنبال جنگ نیستیم ولی به هرگونه تجاوزی با قدرت پاسخ می دهیم

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1980615
­عبدالخريس المشهري رئيس و اعضاي کمیسیون سیاست خارجی، امنيتي و دفاعي مجلس نمایندگان اندونزی با معاون سياسي وزارت امور خارجه دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، در این دیدار سید عباس عراقچی ضمن استقبال از گسترش همه جانبه روابط با اندونزی، سیاست دفاعی جمهوری اسلامی ایران را تشریح و اعلام کرد که تقویت توانمندی های دفاعی ایران جنبه بازدارندگي داشته و عليه هیچ کشور دیگری نیست.
او افزود ایران در تاریخ معاصر خود آغازگر هیچ جنگی نبوده و پس از این هم نخواهد بود اما در دفاع از خود کمترین تردیدی بخود راه نمی دهد و به هر متجاوزی سریع و کوبنده پاسخ خواهد داد.
معاون سیاسی وزارتخارجه در زمینه برنامه صلح آمیز هسته ای ایران و ادعاهای بی اساس آمریکا اظهار داشت: طبق فتوای مقام معظم رهبری، ما هرگونه استفاده غیر صلح آمیز از سلاح های کشتار جمعی را حرام و مردود می دانیم اما با توانمندی دانشمندان خود، این فناوری را بصورت بومی در قالب یک برنامه صلح آمیز توسعه داده ایم.
عراقچی در مورد تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران، تاکید کرد این تحریم ها غیرقانونی است و ماهیت ضد انسانی دارد اما ایران مصمم است آنرا تبدیل به فرصتی برای تحول در اقتصاد ملی نماید.
رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس اندونزی نیز ضمن تمجید از خودباوری و استقلال کشورمان، بر تعميق همكاريهاي پارلماني بین دو کشور تاکید و آمادگي اندونزي را براي همكاري در همه زمينه ها از جمله مبارزه با افراطي گري و تروريسم اعلام کرد.


به دنبال جنگ نیستیم ولی به هرگونه تجاوزی با قدرت پاسخ می دهیم
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها