بازدید: 12

محکومیت اظهارات وزیر خارجه قطر درباره اهل تسنن عراق توسط نوری المالکی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1980586
نوری المالکی، رئیس ائتلاف دولت القانون عراق ضمن واکنش نسبت به اظهارات وزیر خارجه قطر درباره به حاشیه رانده شدن اهل تسنن در دوره نخست‌وزیری وی، این اظهارات را محکوم کرد.

محکومیت اظهارات وزیر خارجه قطر درباره اهل تسنن عراق توسط نوری المالکیبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، نوری المالکی، رئیس ائتلاف دولت القانون عراق ضمن محکومیت اظهارات محمد عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر که مدعی شده اهل تسنن عراق در دوره نخست وزیری وی به حاشیه رانده شده و مورد ظلم واقع شده اند، اعلام کرد واقعیت آن است که هیچ یک از گروه های جامعه عراقی چه در گذشته و چه امروز به حاشیه رانده نشده اند و در آینده نیز این چنین خواهد بود.

نخست وزیر اسبق عراق از سیاست های قطر در قبال اهل تسنن عراق و همچنین دخالت دوحه در امور داخلی این کشور و سوریه ابراز تأسف کرد و گفت که دوحه با سیاست های خود به دنبال این بود که اهل تسنن عراق به هیزمی برای نقشه فرقه ای و خیالات توسعه طلبانه خود تبدیل شود.

نوری المالکی در بخشی از اظهارات خود قطر را به حمایت از تروریسم متهم کرد و گفت که دوحه از شورش ها در عراق و سوریه حمایت کرده و دست به ایجاد باند های تروریستی و گروه های مسلح با هدف سرنگون کردن دولت های عراق و سوریه زده است.

رئیس ائتلاف دولت القانون گفت: «دوحه فکر می کند کشور بزرگی در منطقه است و می خواهد نظام های سیاسی و معادلات ثبات و حاکمیت در کشور های بزرگ خاورمیانه را تغییر دهد. ولی این سیاست ها و توهم ها قطر را منزوی کرد و به اختلاف با همه کشور های عربی و همچنین شورای همکاری خلیج فارس سوق داد.»

منبع: فارس

انتهای پیام/


محکومیت اظهارات وزیر خارجه قطر درباره اهل تسنن عراق توسط نوری المالکی
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها