بازدید: 13

واکنش نوری المالکی به اظهارات وزیر خارجه قطر

منبع : افکار نیوز کد خبر: 1980554
«نوری المالکی»، رئیس ائتلاف «دولت القانون» عراق از سیاست‌های قطر در منطقه و به ویژه در عراق انتقاد و اظهارات اخیر وزیر خارجه قطر را محکوم کرد.
به گزارش افکارنیوز،

«نوری المالکی»، رئیس ائتلاف «دولت القانون» عراق از سیاست های قطر در منطقه و به ویژه در عراق انتقاد و اظهارات اخیر وزیر خارجه قطر را محکوم کرد.

اخبار بین الملل _«محمد عبدالرحمن آل ثانی» اخیرا طی اظهاراتی مدعی شده است که اهل تسنن عراق در دوره نخست وزیری نوری المالکی به حاشیه رانده  و مورد ظلم واقع شده اند.

مالکی روز چهارشنبه در واکنش به این اظهارات وزیر خارجه قطر در جمع خبرنگاران گفت که «واقعیت آن است که هیچ یک از گروه های جامعه عراقی چه در گذشته و چه امروز به حاشیه رانده نشده اند و در آینده نیز این چنین خواهد بود».

نخست وزیر اسبق عراق از سیاست های قطر در قبال اهل تسنن عراق و همچنین دخالت دوحه در امور داخلی این کشور و سوریه ابراز تأسف کرد و گفت که دوحه با سیاست های خود به دنبال این بود که اهل تسنن عراق به «هیزمی» برای نقشه فرقه ای و «خیالات توسعه طلبانه خود» تبدیل شود.

نوری المالکی در بخشی از اظهارات خود قطر را به حمایت از تروریسم متهم کرد و گفت که دوحه از شورش ها در عراق و سوریه حمایت کرده و دست به ایجاد باندهای تروریستی و گروه های مسلح با هدف سرنگون کردن دولت های عراق و سوریه زده است.

رئیس ائتلاف دولت القانون گفت: «دوحه فکر می کند کشور بزرگی در منطقه است و می خواهد نظام های سیاسی و معادلات ثبات و حاکمیت در کشورهای بزرگ خاورمیانه را تغییر دهد. ولی این سیاست ها و توهم ها قطر را منزوی کرد و به اختلاف با همه کشورهای عربی و همچنین شورای همکاری خلیج [فارس] سوق داد».

 


واکنش نوری المالکی به اظهارات وزیر خارجه قطر
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها