بازدید: 17

دخترم آمد جلوی چشمَم وقتی که در تیررس تکفیری‌ها می‌دویدم

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1980543
در نقطه‌ای باید فاصله‌ای چند متری را در تیررس تکفیری‌ها می‌دویده و توی همین چند متر، دخترش آمده جلوی چشمش.

دخترش جلوی چشمش آمد وقتی که در تیررس تکفیری ها می دویدگروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ شهید مدافع حرم «محمودرضا بیضایی» در تاریخ ۱۸ آذر ۱۳۶۰ در تبریز متولد شد و در روز ۲۹ دی سال ۱۳۹۲ در منطقه قاسمیه سوریه در راه دفاع از حرم اهل بیت (ع) توسط تروریست های تکفیری به شهادت رسید.

خبرگزاری میزان بُرش هایی از زندگی این قهرمان کشورمان که در کتاب «تو شهید نمی شوی» توسط دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گردآوری شده است را منتشر می کند.

روایت سی و هشتم

درون خودش، با خودش کلنجار می رفت. برای کسی آشکار نمی کرد اما گاهی خصوصی که حرف می زدیم. حرف های دلش به زبانش می آمد. هر بار که از سوریه برمی گشت و می نشستیم و به حرف زدن، حرف هایش بیشتر بوی رفتن می داد. اگر توی حرف هایش دقیق می شدی، می توانستی بفهمی که انگار هر روز دارد قدمی را کامل می کند.

آن اوایل یک بار که برگشته بود، وسط حرف هایش خیلی محکم گفت: «جان فشانی اصلا آسان نیست.» بعد توضیح داد که در نقطه ای باید فاصله ای چند متری را در تیررس تکفیری ها می دویده و توی همین چند متر، دخترش آمده جلوی چشمش. بعد گفت: «این طوری ها که ماها آسان درباره شهدا حرف می زنیم و می گوییم مثلا فلانی جانش را کف دست گرفته بود یا فلانی جان فشانی کرد؛ این قدرها هم آسان نیست. تعلقات مانع است».

من شاهد بودم که محمودرضا چطور در عرض یکی دو سال قبل از شهادتش برای بریدن رشته تعلقاتش تمرین می کرد. واقعا روی خودش کار کرده بود. اگر کسی حواسش نبود نمی توانست بفهمد که وقتی محمودرضا چیزی را به کسی به راحتی می بخشید، داشت رشته تعلقاتش را می برید؛ ولی من حواسم بود که چطور کار کرده بود و چطور بی تعلق شده بود.

انتهای پیام/


دخترم آمد جلوی چشمَم وقتی که در تیررس تکفیری‌ها می‌دویدم
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها