بازدید: 16

مسابقات تدوین و تنظیم مقررات فضای مجازی

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1980418
­دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی در رتبه های اول و دوم اولین مسابقات تدوین و تنظیم مقررات فضای مجازی قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما آیین پایانی اولین مسابقات تدوین و تنظیم مقررات فضای مجازی با حضور جمعی از دانشجویان اساتید دانشگاه و مدیران رسانه ملی در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی مقدم در این مراسم گفت حقوقدانان مسئولیت سنگینی در بخش فضای مجازی به عهده دارند زیرا به کلیات قوانینی که وجود دارد نمی توان بسنده کرد و باید تنظیم و مقررات در فضای مجازی به شکل ویژه انجام می گیرد.
قائم مقام رسانه ملی افزود :اگر وضع مقررات در فضای مجازی به شکل ویژه انجام نشود تبعات منفی از خود به جای خواهد گذاشت و این حوزه دقت و تحقیقات ویژه ای می طلبد.
وی افزود خوشبختانه سازمان تنظیم مقررات همچنان مطالعه و بررسی می کند و طراحی قوانین را به مسابقه گذاشته است تا این مقررات به سلسله قوانینی تبدیل شود. اساسا وضع قوانین کار سختی است و در فضای مجازی سخت تر هم می شود.
قائم مقام رسانه ملی گفت خیلی از جا ها باید اقدامات عملی صورت بگیرد و طبیعی است قوانین باید متناسب با فضا وضع شود.
وی ادامه داد جامع ترین مقررات باید در فضای مجازی وضع شود. باید نقطه نظر همه صاحب نظران مطرح و از فضای مجازی برای رشد و تعالی انسان ها استفاده شود.
در ادامه این مراسم برترین های اولین دوره مسابقات تدوین و تنظیم مقررات فضای مجازی معرفی شدند. دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی رتبه های اول و دوم و دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی رتبه سوم را به خود اختصاص دادند.
این مسابقات به همت سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر طی دو روز گذشته با حضور 90 تیم دانشجویی در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد .


مسابقات تدوین و تنظیم مقررات فضای مجازی
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها