بازدید: 15

حضورتان مقتدرانه‌تر و تاثیرگذارتر و مقام و جایگاه‌تان برتر شده

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1980396
­سید حسن نصرالله خطاب به دکتر ظریف گفت:من و برادرانم تصمیم گرفتیم که برای شما پیامی بفرستیم و طی آن مراتب همبستگی و ارادت خود را به شما اعلام داریم.

به گزارش خبر گزاری صدا و سیما، ­سید حسن نصرالله در این پیام تاکید کرد: آقای ظریف حضورتان مقتدرانه تر و تاثیرگذارتر و مقام و جایگاه تان برتر شده است.
پیام ­سید حسن نصرالله دبیر کل جنبش حزب الله لبنان بدین شرح است.
خدمت وزیر محترم امور خارجه ی جمهوری اسلامی ایران، برادر عزیز دکتر محمد جواد ظریف (دام حفظه و عزه)
سلام علیکم و رحمت الله و برکاته
وقتی سردمداران امریکا تحریم شخص جنابعالی و افزوده شدنتان به لیست شرافتمندان را اعلام کردند، بنده و برادرانم تصمیم گرفتیم پیامی خدمت شما بفرستیم و هم دردی و احترام خود را ابراز کنیم؛ اما بنده ترجیح دادم صدور پیام را تا امروز یعنی ۱۴ آگوست به تأخیر بیاندازم؛ روزی که مقاومت لبنان با حمایت و پشتیبانی کامل جمهوری اسلامی ایران توانست در طول جنگی ۳۳ روزه در ماه های جولای و آگوست سال ۲۰۰۶ امریکا و به اصطلاح اسرائیل را شکست دهد.
تصمیمات و طراحی در آن جنگ ظالمانه و تجاوز عظیم، امریکایی بود و بر عهده ی دولت فرومانده ی جرج بوش پسر و کاندولیزا رایس و جان بولتون قرار داشت. ارتش اسرائیل به عنوان قدرتمندترین ارتش منطقه، به زعم آن ها، در این جنگ فقط ابزار اجرایی بود.
بولتون، که در آن زمان نماینده ی امریکا در شورای امنیت بود، در آن جنگ به یکی از مسئولان عرب گفته بود: «جایی برای فعالیت دیپلماتیک وجود ندارد، چون جنگ جز با نابودی یا تسلیم حزب الله به پایان نخواهد رسید».
اما چند هفته بعد بولتون به آن مسئول عربی گفت: «ما باید همین لحظه جنگ را تمام کنیم».
مسئول عرب به او گفته بود: آیا حزب الله را نابود کردید؟
گفت: نه.
گفته بود: آیا حزب الله را به تسلیم واداشتید؟
گفت: نه.
گفته بود: پس چرا دارید جنگ را تمام می کنید؟!
بولتون گفت:، چون اگر جنگ ادامه پیدا کند „اسرائیل“ گرفتار فاجعه ای عظیم خواهد شد.
عزیز و دوست ما، جناب وزیر.
بولتون که تهدید می کند نظام جمهوری اسلامی را سرنگون خواهد کرد، هیچ دستاورد و پیروزی ای در طول زندگی اش نداشته است. در چنین روز هایی در سال ۲۰۰۶ امریکا در برابر مقاومت مردمی کشوری با مساحت کم و گرفتار جبهه بندی های داخلی، عقب نشینی کرد و شکست خورد تا چه رسد به یک کشور منطقه ای بزرگ و ملتی متحد و نظامی منسجم و رهبری عظیم.
جناب وزیر، شما صدایی رسا در همه ی محافل بین المللی هستید که واقعیت را فاش می سازید، حق را بیان می کنید و آن را در روی سرکش ترین طاغوت های جهان یعنی امریکا و ترامپ و همه ی افرادی از این جنس فریاد می زنید و این بزرگ ترین جهاد است.
آن ها خواستند شما را محاصره کنند، دور سازند و بترسانند، اما حضور و تأثیر شما قدرتمندتر شد و جایگاه شما ترفیع یافت و ان شاءالله همچنان این چنین مدافع مظلومان و مستضعفان و مقاومان خواهید ماند.
خداوند شما را حفظ و مراقبت و یاری و تأیید فرماید.
حسن نصرالله
۱۴ آگوست ۲۰۱۹


حضورتان مقتدرانه‌تر و تاثیرگذارتر و مقام و جایگاه‌تان برتر شده
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها