بازدید: 21

ایران رتبه 14 قدرتمندترین نیروی نظامی دنیا

منبع : سایت خبری پول نیوز کد خبر: 1980384
رده‌بندی گلوبال فایرپاور بر اساس ۵۵ فاکتور از جمله ثبات اقتصادی است که به نوشته جروزالم‌پست، رتبه ۱۴ را برای ایران «شگفت‌انگیزتر» می‌کند.

پول نیوز - طبق جدیدترین رده بندی شاخص قدرت نظامی گلوبال فایرپاور، قدرت نظامی اسرائیل جایگاه هفدهم را به خود اختصاص داده که نسبت با رده بندی سال گذشته یک رده پیشرفت داشته است اما همچنان جایگاه پایین تری نسبت به ایران دارد.

 

روزنامه جروزالم پست نوشت: «شاید نکته شگفت انگیز در این شاخص آن است که علیرغم فشارهای بین المللی و تحریم علیه جمهوری اسلامی، اسرائیل برای دومین سال متوالی پایین تر از ایران، این دشمن منطقه ای، قرار گرفته است.»

 

طبق رده بندی گلوبال فایرپاور، ایران امسال در جایگاه چهاردهم قرار دارد.

 

جروزالم پست اضافه کرد: «در میان ۳۰ کشور از جمله مصر، برزیل و ژاپن، اسرائیل همچنان در حال پیشرفت بوده و با فاصله دارای کمترین جمعیت (هشت میلیون و ۴۲۴ هزار و ۹۰۴) است.

 

گلوبال فایرپاور بودجه دفاعی اسرائیل را ۱۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار برآورد می کند که در میان ۲۰ کشور اول، مبلغی چشمگیر است. این در حالی است که بودجه دفاعی ایران، ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار برآورد شده است.

 

بنا بر داده های گلوبال فایرپاور، ۷/۳ درصد کل جمعیت اسرائیل یا در شاخه های مختلف نیروهای مسلح این کشور در حال خدمت اند و یا نیروی ذخیره اند.

 

در ایران، تنها ۱/۱ درصد کل جمعیت به نوعی در نیروهای مسلح کشور در حال خدمت اند. جمعیت ایران، ۸۳ میلیون نفر است.

 

همچنین کشورهای مسلمان مانند پاکستان، ترکیه و اندونزی در جایگاهی برتر نسبت به اسرائیل قرار دارند.

 

رده بندی گلوبال فایرپاور بر اساس ۵۵ فاکتور از جمله ثبات اقتصادی است که به نوشته جروزالم پست، رتبه ۱۴ را برای ایران «شگفت انگیزتر» می کند.

 

با این حال در شاخص های این ارزیابی نظامی، سلاح های هسته ای و ذخیره نظامی کشورها مدنظر قرار نگرفته است.


ایران رتبه 14 قدرتمندترین نیروی نظامی دنیا
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها