بازدید: 9

خروج آمریکا از سازمان تجارت جهانی آینده آن را به خطر می‌اندازد

منبع : افکار نیوز کد خبر: 1980377
دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، اعلام کرد چنانچه آمریکا بخواهد از سازمان تجارت جهانی خارج شود آینده این سازمان به خطر خواهد افتاد، هرچند تاکید کرد روسیه در هر صورتی به حضور خود در آن ادامه می‌دهد.
به گزارش افکارنیوز،

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، اعلام کرد چنانچه آمریکا بخواهد از سازمان تجارت جهانی خارج شود آینده این سازمان به خطر خواهد افتاد، هرچند تاکید کرد روسیه در هر صورتی به حضور خود در آن ادامه می دهد.

اخبار بین الملل_ پسکوف در جمع خبرنگاران گفت: «شکی نیست که چنانچه آمریکا از مهمترین سازمان اقتصادی جهان خارج شود، این سازمان با خطر بزرگی روبرو خواهد شد. کاملا واضح است ... به هر حال، این یک موضوع داخلی آمریکاست».

سخنگوی کرملین در ادامه تاکید کرد: «با تمامی پیامد هایی که ممکن است این موضوع داشته باشد روسیه در این سازمان باقی می ماند».

روز گذشته، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در پیتسبورگ گفت اگر سازمان تجارت جهانی نتواند اهدافی را که به نفع برخی از کشور های خاصی است برآورده کند، واشنگتن به این سازمان نیازی نخواهد داشت. پیش از این نیز ترامپ بار ها به این ائتلاف تجاری جهانی تاخته و از آن با عناوینی، چون «فاجعه» و یا «مصیبت» یاد کرده است.

به ادعای رئیس جمهور آمریکا، این سازمان ضمن آن که به کشور های دیگر، از جمله چین اجازه می دهد از قوانین آن سوءاستفاده کنند به زیان واشنگتن است. پیش از این، کاخ سفید چین را متهم کرده بود با آنکه دومین اقتصاد بزرگ جهان است از قوانین سازمان تجارت جهانی سوء استفاده می کند.

مدت هاست که اعضای سازمان تجارت جهانی در حال بحث بر سر امکان ایجاد اصلاحاتی در این سازمان هستند. برخی از آنها، از جمله روسیه، بر این باورند که این سازمان باید به کار خود ادامه دهد تا رشد کند، در حالی که برخی دیگر خواستار تغییرات اساسی در آن هستند.

 


خروج آمریکا از سازمان تجارت جهانی آینده آن را به خطر می‌اندازد
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها