بازدید: 13

داشتن محرم محیط زیستی نیازمند فرهنگ سازی است

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1980326
اسکندر امیدی نیا گفت: کاهش استفاده از محصولات پلاستیکی برای اینکه اثر بخش باشد باید مردمی باشد چرا که سازمان قانونی برای جلوگیری از استفاده از پلاستیک ندارد.

اسکندر امیدی نیا، معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست کشور در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، درباره اقدامات سازمان محیط زیست برای کاهش تولید زباله پلاستیکی در محرم 98 با توجه به حجم بالای تولید زباله در این ایام گفت: در بحث آموزش فرهنگ سازی و آگاهی رسانی به فراخور مناسبت ها و کاهش پسماند و زباله را در دستور کار داریم و بالتبع مدیران کل استان کارهای خیلی خوبی در این میر انجام داده اند.

امیدی نیا در ادامه بیان کرد: به عنوان مثال اردبیل سال گذشته طرح پاکبانان محرم را طراحی کردند که در واقع مراسم به صورتی برگزار شود که پلاستیک را کمتر استفاده کنند.

معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست کشور در ادامه با بیان اینکه موج عدم استفاده از پلاستیک در کشور وجود دارد افزود: از حرکت های این چنینی در سازمان حمایت می کنیم.

امیدی نیا در ادامه بیان کرد: کاهش استفاده از محصولات پلاستیکی برای اینکه اثر بخش باشد باید مردمی باشد چرا که سازمان قانونی برای جلوگیری از استفاده از پلاستیک ندارد.

وی افزود: در سازمان نگاه از بالا به پایین و نخوریم و نپوشیم را نداریم و بلقوه می توانیم موجی را در جامعه به عنوان مطالبه عمومی حق مدارانه تبدیل کنیم.

امیدی نیا در ادامه گفت: برای حفظ محیط زیست این امر باید به شکل قانون در مجلس تصویب شود به این صورت که در مراسمات عمومی از پلاستیک استفاده نشود یا از ظروفی استفاده کنیم که دوستدار محیط زیست باشند.

انتهای پیام/


داشتن محرم محیط زیستی نیازمند فرهنگ سازی است
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها