بازدید: 8

سوغات حریری از سفر به آمریکا؛ تقریبا هیچ

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1980259
کارشناسان درخواست آمریکا در ترسیم مرز‌های آبی لبنان و فلسطین اشغالی و تشدید فشار‌های مالی بر حزب الله را از جمله مباحث مطرح شده در گفتگو‌های مقامات آمریکایی با حریری می‌دانند

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاری صداوسیم، از بیروت؛ رسانه های لبنانی خبر دادند سعد حریری نخست وزیر این کشور از روز دوشنبه و آغاز تعطیلات سه روزه عید قربان به واشنگتن سفر کرده است.

کد ویدیو
ندیم المنلا مشاور سعد حریری در مصاحبه با روزنامه الشرق الاوسط گفت: هدف از این سفر، امورات شخصی و گشت گذار است اما در حاشیه آن نخست وزیر لبنان با وزیر امور خارجه، معاون و رئیس جمهور آمریکا دیدار می کند؛ کارشناسان لبنانی، موضوعات، تجهیز ارتش لبنان، خواست امریکا برای میانجیگری در ترسیم مرزهای آبی لبنان و رژیم صهیونیستی و تشدید فشارهای مالی بر حزب الله را از جمله مباحث مطرح شده در گفتگوهای واشنگتن می دانند.
تحلیلگران معتقدند، تحریم نمایندگان حزب الله در مجلس و تحریم های بیشتر این جنبش جز جنبه روانی و تبلیغاتی سود دیگری ندارد چون حزب الله به عنوان بخشی از پارلمان و دولت لبنان در تصمیم سازی و تصمیم گیری ها حضور فعال دارد و نمی توان بخشی از یک دولت را تحریم کرد. درباره میانجیگری امریکا نیز تجربه ثابت کرده مقامات کاخ سفید قابل اعتماد نیستند بخصوص در قضایایی که یک طرف آن رژیم صهیونیستی باشد.

سوغات حریری از سفر به آمریکا؛ تقریبا هیچ
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها