بازدید: 30

حوزه صوت و تصویر نیاز مند به هنر طراحی مقررات

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1980221
­رئیس سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر گفت :طراحی مقررات یک هنر است و ما در حوزه صوت و تصویر فراگیر به چنین هنری نیازمندیم .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما محمد امامیان در آیین پایانی اولین دوره مسابقات تدوین و تنظیم مقررات فضای مجازی گفت : در این دوره 90 تیم دانشجویی شرکت کردند. اساتید دانشگاه به آنها آموزش هایی دادند و قرار است برگزیدگان این دوره آموزش های ویژه ای هم ببینند.
وی ادامه داد به عنوان یک دانشگاهی زمانی که خبر تاسیس سازمان تنظیم مقررات را شنیدم حس کردم به دلیل شرایط کشور و دشمنانی که داریم باید به آن ویژه بپردازیم. بعضی از کشورها این فضا را بازگذاشتند اما ما مطالعاتی کردیم و فهمیدیم در دنیای رسانه های فضای مجازی با دنیای پیچیده ای مواجه هستیم.
آقای امامیان افزود برای خیلی از کشور ها که هیچ رسانه داخلی ندارند توسعه این فضا دیر شده است. آمار نفوذ یوتیوب یا فیس بوک بالای 94 درصد است و ما با یک دنیای این چنینی مواجه هستیم. اما کشور ما با توجه به ظرفیت هایی که دارد می تواند به موفقیت های زیادی برسد.
رئیس سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر گفت : از زمانی که بنده بر سر کار آمدم تا به امروز 170 رسانه در نوبت مجوز قرار گرفته و بیش از 50 رسانه مجوز گرفته اند. جوانان ما بسیار نو آور هستند و امید بسیاری است که حاکمیت رسانه ای برای ما هم شکل بگیرد.
وی افزود :در تلاشیم ساختار نوینی طراحی کنیم تا به این مهم برسیم. البته فقط ساختار همه مسائل را حل نمی کند و این ساختار باید باطنی هم داشته باشد
ما با یک دو گانه ساختار سازوکار مواجهیم. مقررات در نگاه ما فقط احکام قضایی خشک و بی روح نیستند حوزه قضایی پشت تنظیم گر ها است.
امامیان گفت طراحی مقررات هنر است و در زمان حاضر نیاز به این هنر داریم.
اگر نخبگان ما با این مسئله مواجه نشوند نمی توانیم راهی به پیش ببریم اینجا جنگ اراده ها و ایده هاست و باید علم و ایده ها به روز و نو آورانه باشد.


حوزه صوت و تصویر نیاز مند به هنر طراحی مقررات
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها