بازدید: 15

با تصویب آئین‌نامه اجرایی در دولت: پایان‌نامه نویسی برای دیگران تعطیل

منبع : انتخاب کد خبر: 1980138
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه آیین نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی امروز (چهارشنبه) در جلسه هیئت وزیران به تصویب رسید، گفت: این آیین‌نامه در روزهای آینده ابلاغ خواهد شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه آیین نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی امروز (چهارشنبه) در جلسه هیئت وزیران به تصویب رسید، اظهار کرد: این آیین نامه در روزهای آینده ابلاغ خواهد شد.

به گزارش ایسنا، دکتر منصور غلامی با اعلام این خبر گفت: بر اساس این آیین نامه اجرایی، کلیه دانشگاه های کشور، باید کارگروه مقابله با تقلب یا کارگروه اخلاق پژوهشی را تشکیل دهند.

وی با اشاره به اینکه وزارت علوم به طور جدی اجرای این قانون را از قبل هم شروع کرده است، ولی با تصویب آیین نامه اجرایی ورود پیدا خواهد کرد، افزود: کلیه افرادی که در کشور به هر نحوی به وقوع تقلب علمی مثل نوشتن مقاله برای فرد دیگر یا نوشتن یا فراهم کردن امکان تهیه پایان نامه بدون زحمت فرد صاحب پایان نامه کمک می کنند، از همین امروز کارخود را تعطیل کنند؛ چرا که قطعاً جرم و تقلب بوده و هست.

بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت علوم و به گفته دکتر غلامی، وزارت علوم این بار با گستردگی وسیع و در سطح کلیه دانشگاه های کشور با این موضوع مقابله خواهد کرد.


با تصویب آئین‌نامه اجرایی در دولت: پایان‌نامه نویسی برای دیگران تعطیل
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها