بازدید: 10

جانشین موگرینی خواستار حفظ توافق هسته‌ای با ایران شد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1980135
جوزف بورل، جانشین آتی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار حفظ برجام شد.

جانشین موگرینی خواستار حفظ توافق هسته ای با ایران شدبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، جوزف بورل، جانشین آتی فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یادداشتی در روزنامه اسپانیایی ال پائیس خواستار حفظ توافق هسته ای با ایران شد.

بورل همچنین افزود:  برجام حاصل مذاکراتی بسیار طولانی است. هدف اصلی این توافق صرفا پرداختن به برنامه هسته ای ایران بوده و بسیاری از مسائل دیگر از این توافق کنار گذاشته شده اند.

او نوشته است: ترامپ پس از خروج از برجام سیاست «فشار حداکثری» علیه ایران را در پیش گرفته که ایران به آن با سیاست «مقاومت حداکثری» پاسخ داده است.

 بورل همچنین مدعی شده است که اتحادیه اروپا در مناقشه میان ایران و آمریکا بین دو طرف مردد مانده و اروپا باید بتواند از منافع خودش در برابر اقدامات تحمیلی از بیرون دفاع کند. 

طرف های اروپایی برجام پس از خروج یک جانبه آمریکا از این توافق مدعی شدند بهره مندی ایران از مزایای اقتصادی برجام را تضمین می کنند. وزرای خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان سرانجام با صدور بیانیه مشترکی در بهمن ماه گذشته رسما ثبت یک کانال مالی ویژه برای تجارت با ایران را اعلام کردند. بنابر ادعای آن ها هدف بلندمدت اینستکس (INSTEX) گشایش کانال های اقتصادی برای کشور های ثالثی است که تمایل به تجارت با ایران را دارند و سه کشور اروپایی همچنان تلاش می کنند که به چنین هدفی دست یابند. اما بنا بر گزارش مقامات کشورمان، با گذشت چند ماه از ثبت این سازوکار مالی هیچ اقدام موثر و عملی در زمینه روابط تجاری ایران و اروپا صورت نگرفته است.

انتهای پیام/


جانشین موگرینی خواستار حفظ توافق هسته‌ای با ایران شد
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها