بازدید: 17

هشدار: از شرکت‌های متفرقه خودرو پیش خرید نکنند

منبع : صراط نیوز کد خبر: 1980122
سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد مردم از پیش‌خرید خودرو از سوی شرکت‌های متفرقه اجتناب کنند.
صراط:

سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در واکنش به درخواست استعلام نسبت به وجاهت قانونی آگهی های فروش اقساطی خودرو توسط برخی شرکت های متفرقه اعلام کرد مردم از پیش خرید خودرو از شرکت های متفرقه اجتناب کنند.

به گزارش تسنیم در اطلاعیه صادر شده این سازمان آمده:

1- در ارتباط با خودروهای تولید داخل شرایط فروش و پیش فروش خودرو صرفا توسط شرکت اصلی تولیدکننده خودرو مشخص می شود. براین اساس کلیه خریداران خودروهای مذکور از عقد قرارداد خودرو با شرکت های متفرقه ای که اقدام به تبلیغات فروش در قالب ارائه پیشنهادات متفاوت برای خرید های کوتاه مدت یا بلند مدت اقدام به دریافت بخشی از قیمت یا کل مبلغ خودرو از متقاضیان می کنند اجتناب نمایند.

2- فروش خودرو توسط نمایندگی های رسمی خودروسازان تحت عنوان کاردکس صرفا با قیمت مصوب و رسمی شرکت های عرضه کننده مجاز خواهد بود. لذا اخذ مبالغ بیش از قیمت رسمی توسط نمایندگی ها تخلف بوده و قابل پیگیری است.

3- شرکت های عرضه کننده خودرو به استناد ماده 5 آیین نامه اجرای قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو موضوع مصوبه شماره ت/841551681هـ به تاریخ 28 فروردین 95 هیئت محترم وزیران مکلف به اخذ مجوز پیش فروش خودرو از وزارت صمت می باشند لذا شرکت هایی مجاز به پیش فروش خودرو هستند که مجوز مربوطه را از وزارت مذکور اخذ کرده باشند. در این ارتباط اظهارات شرکت های پیش فروش کننده خودرو مبنی بر اخذ مجوز از بانک مرکزی، دارا بودن شماره ثبت و ... ارتباطی با مجوز پیش فروش نداشته و قابل استناد نیست.

4- تبلیغات فروش فوری خودرو به صورت اقساطی که در آن مبلغ پیش پرداخت خودرو و جمع مبالغ اقساط با قیمت حال حاضر بازار نسبتا برابری می نماید قائل اعتماد نبوده و مورد تایید این سازمان نیست و امکان تخلف عدم تحویل خودرو در آن وجود دارد. لذا به کلیه خریداران توصیه می شود با هوشیاری کامل نسبت به بررسی شرایط فروش اقدام و از عقد این نوع قراردادها با عرضه کنندگان خودداری کنند.

5- با توجه به ممنوعیت واردات خودرو در شرایط فعلی صدور آگهی های تبلیغاتی برای پیش فروش این قبیل خودروها فاقد وجاهت است.

6- در صورت مواجهه با موارد تخلف و یا برخورد با اینگونه آگهی های تبلیغاتی موضوع را از طریق سامانه تلفنی 124 و یا مراجعه به سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها و یا این سازمان اطلاع رسانی کنند تا نسبت به پیگیری موضوع اقدام شود.


هشدار: از شرکت‌های متفرقه خودرو پیش خرید نکنند
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها