بازدید: 13

لغو صدها پرواز در ژاپن در پی وقوع طوفان

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1980099
در پی وقوع طوفان حاره‌ای در ژاپن شرکت‌های هواپیمایی صد‌ها پرواز برنامه ریزی شده خود را لغو کردند.

لغو صدها پرواز در ژاپن در پی وقوع طوفانبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه تلویزیونی ان اچ ک ژاپن اعلام کرد توکیو روز چهارشنبه به بیش از ۳۰۰ هزار نفر توصیه کرد در پی وقوع طوفان حاره ای در این مجمع الجزایر خانه های خود را تخلیه کنند و شرکت های هواپیمایی نیز صد ها پرواز برنامه ریزی شده خود را لغو کردند.

اداره هواشناسی ژاپن اعلام کرد طوفان حاره ای کروسا -که طی آن سرعت باد به ۱۰۸ کیلومتر در هر ساعت می رسد - در حال حرکت به سوی شمال غربی ژاپن است و پیش بینی می شود صبح روز پنجشنبه سبب بارش هایی شود.

ان اچ ک گزارش داد ­توصیه هایی برای تخلیه  ۳۱۰ هزار تن از ساکنان صادر شده است و حدود ۳۵۰ پرواز برنامه ریزی شده برای روز پنجشنبه لغو شده اند.

آبه شینزو، نخست وزیر ژاپن در نشست کابینه اعلام کرد: "اجازه دهید از مردم بخواهم به خوبی آماده شوند و هشیار باشند و اقدامات لازم همانند تخلیه زودهنگام را انجام دهند. "

اداره هواشناسی ژاپن پیش بینی کرد طی ۲۴ ساعت تا ساعت ۶ بعد از ظهر روز پنجشنبه، تا یک متر باران در شیکوکو کوچک ترین جزیره از چهار جزیره اصلی ژاپن باریده شود.

طی بارش های حاره ای و جاری شدن سیل در بخش هایی از غرب ژاپن در سال گذشته، بیش از ۲۰۰ نفر جان خود را از دست دادند.

در پی موج گرما طی روز های اخیر در ژاپن, ۲۳ نفر جان خود را از دست دادند.

بر اساس این گزارش، اداره مدیریت فجایع و آتش نشانی ژاپن روز چهارشنبه اعلام کرد از میان ۱۲ هزار و ۷۵۱ نفری که به سبب مشکلات ناشی از موج گرما از روز پنجم ماه اوت به بیمارستان مراجعه کرده اند, ۲۳ تن جان خود را از دست داده اند.

ارقام منتشر شده از سوی این نهاد نشان می دهد موج گرما ژاپن را در بر گرفته است و تعداد افرادی که به سبب مشکلات ناشی از گرما روانه بیمارستان شده اند از مرز ۱۰ هزار نفر طی دومین هفته متوالی گذشته است.

این نهاد اعلام کرد از میان آن هایی که روانه بیمارستان شده اند ۴۰۰ نفر بستری شدند. ۴۵۰۰ نفر نیز سرپایی تحت درمان قرار گرفتند.

توکیو با هزار و ۴۶۵ نفر شاهد بیشترین افراد مراجعه کننده به بیمارستان بود. ۹۷۷ نفر در سایتاما و ۸۹۷ نفر نیز در اوزاکا روانه بیمارستان شدند.

۵۵ درصد از افرادی که به بیمارستان مراجعه کردند ۶۵ سال یا بیشتر داشتند.

بر اساس گزارش اداره هواشناسی ژاپن در روز چهارشنبه، بالاترین دمای ثبت شده در این کشور مربوط به شهر جوئتسو در منطقه نیگاتا در ساحل شرقی ژاپن بود که ۴۰.۳ درجه ثبت شد.

شهر ها در مناطق یاماگوچی، توتوری و هیوگو نیز شاهد دمایی بالای ۳۷ درجه سانتیگراد بودند.

انتهای پیام/


لغو صدها پرواز در ژاپن در پی وقوع طوفان
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها