بازدید: 14

حفتر با تمدید آتش‌بس مخالفت کرد؛ ادامه حملات به پایتخت لیبی

منبع : انتخاب کد خبر: 1980071
فرمانده نیروهای شرق لیبی موسوم به «ارتش ملی لیبی» با تمدید آتش‌بس در پایتخت این کشور مخالفت کرد و از آغاز حملات علیه نیروهای دولت وفاق ملی خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

فرمانده نیروهای شرق لیبی موسوم به «ارتش ملی لیبی» با تمدید آتش بس در پایتخت این کشور مخالفت کرد و از آغاز حملات علیه نیروهای دولت وفاق ملی خبر داد.

به گزارش فارس، شبکه تلویزیونی روسیا الیوم به نقل از رسانه های محلی لیبی گزارش داد که ژنرال «خلیفه حفتر»، فرمانده نیروهای شرق لیبی موسوم به نیروهای «ارتش ملی لیبی» با تمدید آتش بس در طرابلس، پایتخت این کشور مخالفت کرده است.

این رسانه های چهارشنبه (۲۳ مرداد) گزارش دادند که ژنرال حفتر بعد از پایان مدت آتش بس، طی نشستی با فرماندهان تحت امر خود، از آن ها خواسته برای از سرگیری عملیات های نظامی علیه دولت «وفاق ملی لیبی» به ریاست «فایز السراج»، خود را آماده کنند.

دولت وفاق ملی لیبی چند روز مانده به عید قربان و تعطیلات مربوط به آن، درخواست توقف درگیری ها و آتش بس داد که ژنرال حفتر شنبه (یک روزمانده به عید قربان) با این درخواست موافقت کرد.

نیروهای تحت امر حفتر از ۱۵ فروردین به دستور وی، عملیات نظامی برای تصرف شهر طرابلس، پایتخت لیبی را آغاز کردند. با این حال، طی این مدت نیروهای حفتر پیشروی قابل ذکری نداشتند و حتی در برخی از جبهه ها مجبور شده اند از تصرفات و مواضع خود عقب نشینی کنند.


حفتر با تمدید آتش‌بس مخالفت کرد؛ ادامه حملات به پایتخت لیبی
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها