بازدید: 17

طوفان حاره ای در ژاپن سبب لغو صدها پرواز شده است

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1980055
به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صدا و سيما به نقل از خبرگزاری رویترز ؛ شبکه تلویزیونی ان اچ ک ژاپن اعلام کرد توکیو روز چهارشنبه به بیش از 300 هزار نفر توصیه کرد در پی وقوع طوفان حاره ای در این مجمع الجزایر خانه های خود را تخلیه کنند و شرکت های هواپیمایی نیز صدها پرواز برنامه ریزی شده خود را لغو کردند.
اداره هواشناسی ژاپن اعلام کرد طوفان حاره ای کروسا -که طی آن سرعت باد به 108 کیلومتر در هر ساعت می رسد - در حال حرکت به سوی شمال غربی ژاپن است و پیش بینی می شود صبح روز پنجشنبه سبب بارش هایی شود.
ان اچ ک گزارش داد ­توصیه هایی برای تخلیه برای 310 هزار تن از ساکنان صادر شده است و حدود 350 پرواز برنامه ریزی شده برای روز پنجشنبه لغو شده اند.
آبه شینزو نخست وزیر ژاپن در نشست کابینه اعلام کرد: "اجازه دهید از مردم بخواهم به خوبی آماده شوند و هشیار باشند و اقدامات لازم همانند تخلیه زودهنگام را انجام دهند."
اداره هواشناسی ژاپن پیش بینی کرد طی 24 ساعت تا ساعت 6 بعد از ظهر روز پنجشنبه, تا یک متر باران در شیکوکو کوچک ترین جزیره از چهار جزیره اصلی ژاپن باریده شود.
طی بارش های حاره ای و جاری شدن سیل در بخش هایی از غرب ژاپن در سال گذشته, بیش از 200 نفر جان خود را از دست دادند.
در پی موج گرما طی روزهای اخیر در ژاپن, 23 نفر جان خود را از دست دادند.
بر اساس این گزارش, اداره مدیریت فجایع و آتش نشانی ژاپن روز چهارشنبه اعلام کرد از میان 12 هزار و 751 نفری که به سبب مشکلات ناشی از موج گرما از روز پنجم ماه اوت به بیمارستان مراجعه کرده اند, 23 تن جان خود را از دست داده اند.
ارقام منتشر شده از سوی این نهاد نشان می دهد موج گرما ژاپن را در بر گرفته است و تعداد افرادی که به سبب مشکلات ناشی از گرما روانه بیمارستان شده اند از مرز 10 هزار نفر طی دومین هفته متوالی گذشته است.
این نهاد اعلام کرد از میان آنهایی که روانه بیمارستان شده اند 400 نفر بستری شدند. 4500 نفر نیز سرپایی تحت درمان قرار گرفتند.
توکیو با هزار و 465 نفر شاهد بیشترین افراد مراجعه کننده به بیمارستان بود. 977 نفر در سایتاما و 897 نفر نیز در اوزاکا روانه بیمارستان شدند.
55 درصد از افرادی که به بیمارستان مراجعه کردند 65 سال یا بیشتر داشتند.
بر اساس گزارش اداره هواشناسی ژاپن در روز چهارشنبه, بالاترین دمای ثبت شده در این کشور مربوط به شهر جوئتسو در منطقه نیگاتا در ساحل شرقی ژاپن بود که 40.3 درجه ثبت شد.
شهرها در مناطق یاماگوچی, توتوری و هیوگو نیز شاهد دمایی بالای 37 درجه سانتیگراد بودند.
­
 

طوفان حاره ای در ژاپن سبب لغو صدها پرواز شده است
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها