بازدید: 14

جانسون: مخالفان برگزیت هم‌دستان مخوف اتحادیه اروپا هستند

منبع : انتخاب کد خبر: 1980044
«بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس برخی نمایندگان پارلمان را که به گفته او گمان می‌کنند می‌توانند جلوی اجرای برگزیت را بگیرند هم‌دست‌های «مخوف» اتحادیه اروپا نامید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

نخست وزیر انگلیس اعلام کرد کسانی که قصد دارند مانع از اجرای برگزیت شوند با اتحادیه اروپا هم دست هستند.

به گزارش فارس، «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس برخی نمایندگان پارلمان را که به گفته او گمان می کنند می توانند جلوی اجرای برگزیت را بگیرند هم دست های «مخوف» اتحادیه اروپا نامید.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، جانسون روز چهارشنبه در جلسه پرسش و پاسخی در شبکه اجتماعی «فیسبوک» گفت: «نوع مخوفی از هم دستی بین آن ها که گمان می کنند می توانند در پارلمان جلوی اجرای برگزیت را بگیرند و دوستان اروپایی ما وجود دارد».

او گفت: «دوستان اروپایی ما... به هیچ وجه سازش نمی کنند». وی افزود هرچه فشارها بیشتر ادامه یابد، احتمال وقوع برگزیت بدون توافق بیشتر می شود.

جانسون بارها اعلام کرده است چه با توافق و چه بدون توافق با بروکسل، در تاریخ ۳۱ اکتبر (۹ آبان) برگزیت را اجرایی می کند.

«دومینیک راب» وزیر امور خارجه دولت جانسون نیز اهمال بروکسل را در افزایش احتمال خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدون حصول توافق مقصر دانست.

از سوی دیگر امروز (چهارشنبه) «جان برکاو» رئیس مجلس عوام انگلیس اعلام کرد، مقابل دور زدن پارلمان توسط جانسون به نیت انجام برگزیت بی توافق، خواهد ایستاد (جزئیات بیشتر).

علاوه بر رئیس مجلس عوام، «فیلیپ هاموند» وزیر خزانه داری دولت پیشین انگلیس نیز دیروز (سه شنبه) اجرای برگزیت بدون حصول توافق با اتحادیه اروپا را مصداق «خیانت» دانست.

همچنین هفته گذشته «نیل باسو» فرمانده پلیس ضد تروریسم انگلیس هشدار داد در صورت وقوع برگزیت بدون توافق، امنیت این کشور به خطر می افتد و هیچ برنامه ریزی و آماده سازی نمی تواند این خطر را برطرف کند.


جانسون: مخالفان برگزیت هم‌دستان مخوف اتحادیه اروپا هستند
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها