بازدید: 12

وظایف مردان در بارداری، از غافله عقب نمانید

منبع : نی نی بان کد خبر: 1980038
بسیاری از آقایان فکر می‌کنند تنها دو وظیفه دارند، اول این‌ که آغازگر بارداری باشند و دوم اینکه نه ماه بعد در نگهداری نوزاد به همسرشان کمک کنند.

اغلب پدرانی که در انتظار فرزند هستند، احساس جدا ماندن از غافله را دارند و فکر می کنند تا به پایان رسیدن دوران بارداری همسرشان کار زیادی از دستشان بر نمی آید، اما در حقیقت وظایف بسیاری وجود دارند که می تواند گذران این مسیر را بسیار ساده تر کرد.
بسیاری از آقایان فکر می کنند، تنها دو وظیفه دارند، اول؛ این که آغازگر بارداری باشند و دوم اینکه؛ نه ماه بعد در نگهداری نوزاد به همسرشان کمک کنند. اما با وجود اینکه مادران مسئولیت اصلی دوران بارداری ( فیزیکی) را به دوش می کشند، مردان نیز می توانند نقش بزرگی ایفا کنند. بنابراین می توانید همسرتان را کمک کنید تا با مطالعه این نوشته با وظایف خود بهتر آشنا شود.

وظایف کاربردی مردان در دوران بارداری
1- اتاق نوزاد را آماده کنید
اتاق نوزاد آنرا رنگ کنید و اجازه دهید، بوی رنگ از خانه خارج شود (بوی رنگ برای مادر و نوزاد مضر است). همچنین کف پوش و مبلمان آنرا قبل از موعد زایمان آماده کنید تا قبل از زمان تولد نوزاد، بوی پاک کننده ها و رنگ مبلمان جدید از بین رفته باشد.
2- محیط منزل را برای ورود کودک ایمن کنید
پریزهای برق را بپوشانید، مبلمان سنگین را به دیوارها بچسبانید، اگر منزلتان پله دارد آنرا توسط دروازه های مخصوص کودک ایمن کنید و غیره... . با اینکه چهار دست و پا رفتن کودک و کشف اطراف به نظر شما بسیار دور می آید، اما قبل از این که متوجه شوید، آن روز فرا می رسد.
3- آینده فرزندتان را بیمه کنید
درصورتی که از قبل این کار را نکرده اید، برای او حساب پس اندازی باز کنید و در صورت تمایل بیمه سلامتی و عمر او را تهیه کنید.
4- در انجام کارهای روزانه به همسرتان کمک کنید
برای آسایش بیشتر همسرتان هرکاری که می توانید انجام دهید تا از وظایف روزانه اش بکاهید، به این ترتیب پریشانی او را کمتر کرده و همسرتان از همه جهات احساس بهتری خواهد داشت و بالاترین امتیاز را بعنوان پدر آینده دریافت خواهید کرد. اگر همسرتان ساعت سه بعد از نیمه شب هوس بسنتی کرد و در خانه بستنی نداشتید؟ بهتر است از قبل فکر تهیه آنرا کرده باشید.
5- در شیردهی به همسرتان کمک کنید
همسرتان بعد از زایمان مطمئناً بسیار خسته است. اگر نوزاد را با شیرخودش تغذیه می کند، می توانید با برخواستن و آوردن نوزاد به بستر به نوعی همسرتان را یاری کنید. زیرا ذخیره کمی انرژی نیز برای همسرتان بسیار سودمند خواهد بود و شما نیز اثرات مثبت انرژی بیشتر او را در زندگیتان خواهید دید.

وظایف احساسی مردان در دوران بارداری
1- به او گوش کنید، سپس پاسخ بگویید
گفتگوی شما درباره ورزش، سیاست یا هرچه که طی روزتان اتفاق افتاده است، باید در درجه دوم قرار بگیرد، بهتراست تمرکز شما بر صحبت های همسرتان و احساسش از حالت تهوع صبحگاهی، افزایش وزن و پریشانی درباره آزمایش های بارداری باشد.
2- در پاسخگویی به تغییرات احساسی زیاده روی نکنید
احتمالا همسرتان تغییرات احساسی زیادی را تجربه می کند. به خودتان یاد آوری کنید که علت بسیاری از این مشکلات هورمون هاست و در پاسخگویی به این احساسات زیاده روی نکنید.
3- عادت های نادرست را ترک کند
همسرتان باید بسیاری از عادت های نادرست را ترک کند، بنابراین در این مسیر او را همراهی کنید. در صورت امکان در ملاقات ها با پزشک حضور یابید و با همسرتان مهربان تر باشید.
4- به خودتان یادآوری کنید که دیگر شماره یک نیستید
درک این نکته ساده است که چنین دوره جدیدی فراخواهد رسید، زمانی که این مسئله آشکار شد و نوزادتان به فرد شماره یک در خانه تبدیل شد، احساس متفاوتی خواهید داشت. اگر از قبل آماده باشید این دگرگونی نیز برای خانواده جدید شما نتیجه خوبی به همراه خواهد داشت.

وظایف فیزیکی مردان در دوران بارداری
1- همسرتان را ماساژ دهید
پشت، گردن، شانه و پاهای همسرتان را ماساژ یا نوازش کنید به هر طریقی که برای او لذت بخش است و هر زمانی که او دوست دارد. تمامی وزن اضافی که همسرتان حمل می کند به معنای تنش زیادی است که او در وجود خود دارد. با این کار می توانید به رهایی او از این تنش ها کمک کنید.
2- درباره آمیزش با او حساس باشید
ممکن است، همسرتان خواستار نزدیکی با شما بوده یا نباشد. درصورتی که او خواستار است، روشی را بیابید که آسوده ترین حالت برای اوست.
3- محبت و علاقه خود را به روش های مختلف به او نشان دهید
حرکات فیزیکی ملایم مثل در آغوش کشیدن، بوسیدن یا دست در دست، می تواند نتایج احساسی عظیمی را حاصل کند. بهتر است گهگاهی به این ترتیب محبت خود را ابراز کنید.


وظایف مردان در بارداری، از غافله عقب نمانید
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها

یک گزارشگر فوتبال دیگر مهاجرت کرد؟

یک گزارشگر فوتبال دیگر مهاجرت کرد؟

پلیس با حیوان آزار‌ها برخورد می‌کند/ آزار حیوانات را به پلیس گزارش دهید

پلیس با حیوان آزار‌ها برخورد می‌کند/ آزار حیوانات را به پلیس گزارش دهید

برخورد پلیس با حیوان آزار‌ها/آزار حیوانات را به پلیس گزارش دهید

برخورد پلیس با حیوان آزار‌ها/آزار حیوانات را به پلیس گزارش دهید

یک گزارشگر تلویزیونی دیگر مهاجرت کرد؟

یک گزارشگر تلویزیونی دیگر مهاجرت کرد؟

استقلال صفر - ماشین سازی صفر/ گزارش لحظه به لحظه

استقلال صفر - ماشین سازی صفر/ گزارش لحظه به لحظه

سفر به پایتخت مبل و منبت ایران/ گزارش تصویری

سفر به پایتخت مبل و منبت ایران/ گزارش تصویری

پیکان صفر - شهر خوردرو خراسان صفر/ گزارش لحظه به لحظه

پیکان صفر - شهر خوردرو خراسان صفر/ گزارش لحظه به لحظه

آمریکا از متهم کردن ایران به نقض NPT در یک گزارش عقب نشست

آمریکا از متهم کردن ایران به نقض NPT در یک گزارش عقب نشست