بازدید: 12

ثبات در بازار‌های مالی مهمترین فاکتور رشد شاخص بورس

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1979935
کارشناس بازار سرمایه: مهمترین فاکتور رشد ۴ هزار و ۳۰۰ واحدی بازار بورس امروز، ثبات در سایر بازار‌های مالی است

ثبات در بازار های مالی مهمترین فاکتور رشد شاخص بورسکیوان شیخی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا­ و سیما افزود: رشد بیش از ۴ هزار واحدی بازار بورس به چند فاکتور اساسی بستگی دارد که یکی از این فاکتور های اساسی برگزاری مجامع شرکت ها و همچنین اخبار­ و اطلاعات مثبتی است که از سودآوری شرکت ها به سرمایه گذاران ارایه شده است.
وی ادامه داد: سرمایه گذاران با تحلیل هایی که این شرکت ها ارایه کرده اند تصمیم گرفتند به­ بازار سرمایه ورود یا خروج پیدا کنند و امروز ورود سرمایه گذاران به این بازار که با نگاه جامع و بهتری انجام شده بود­ سبب رشد شاخص بورس شد.
شیخی افزود: ثبات درسایر بازار های مالی یکی دیگر از فاکتور های رشد بازار سرمایه محسوب می شود.
وی گفت: کاهش قیمت ها در بازار ارز و سکه سبب شده که سرمایه گذاران امیدی به سفته بازی نداشته باشند و ورود نقدینگی به بازار سرمایه ادامه دار شده است.
این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه رشد سودآوری خوبی در سهام شرکت های بورسی دیده می شود گفت: این فاکتور بسیار مهم است، چون سرمایه گذاران همیشه بیم این را داشتند­ که شرکت های بورسی سودآوری خوبی خواهد داشت یا نه و دلایل سیاسی، چون تحریم ها باعث ابهام در این موضوع شده بود، اما طی روز های اخیر و رشد سودآوری در سهام شرکت ها­ و کاهش قیمت ارز خیال سهام داران را از این بابت راحت کرده و توجه­ بازار­سرمایه به این شرکت ها را افزایش داده است.
شیخی نقدشوندگی بسیار خوب بازار سرمایه را یکی دیگر از فاکتور های رشد شاخص بورس اعلام کرد­ و گفت: بازار سرمایه شرایط بسیار خوبی برای نقدشوندگی خوب­ و آسان دارد و این فاکتور در کنار سایر فاکتور ها رشد ۴ هزار و ۳۰۰ واحدی شاخص بورس را رقم زده است.


ثبات در بازار‌های مالی مهمترین فاکتور رشد شاخص بورس
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها