بازدید: 9

رابطه خوب زناشویی، چه ویژگی دارد؟

منبع : نی نی بان کد خبر: 1979876
خیلی مواقع زوج‌ها سعی می‌کنند طوری عشق‌ بازی‌شان را پیش برند که ارضا شدن شان همزمان با هم رخ دهد.

ارگاسم همزمان یعنی زوج هر دو با هم به ارضای جنسی برسند و این فواید بسیاری دارد. کیفیت رابطه جنسی فواید زیادی برای بقای زندگی دارد و وقتی یکی از زوجین خیلی زودتر از دیگری به ارگاسم برسد مشکلاتی برای زوج دوم پدید می آید و شاید زوجین از رابطه شان لذت نبرند

ارگاسم همزمان یعنی چه؟
خیلی مواقع زوج ها سعی می کنند طوری عشق بازی شان را پیش برند که ارگاسم و یا ارضاء شدن شان همزمان با هم رخ دهد. بر خلاف تصورشان، این نوع زمابندی می تواند به سلامت رابطه جنسی صدمه بزند و از رضایت بخشی آن بکاهد.
در این حالت، زن همیشه دلواپس این خواهد بود که کی به ارگاسم می رسد؟ مطمئن باشید توجه به این مسئله خیلی آشفته اش خواهد کرد…
او نیاز دارد، بدون هیچ بازداری یا کنترلی، آزادانه به رابطه جنسی بپردازد تا ارگاسم به سراغش آید. وقت ارگاسم برای او همان زمانی است که رخ می دهد. پس، مرد می تواند بعد از او فوراً ارگاسم داشته باشد یا حتی نحوه ی بهتر آن این است که می تواند کمی صبر کند.
به این نکته ی مهم نیز توجه داشته باشید: رسیدن هم زمان مرد و زن به ارگاسم هر دو را چنان جذب لذت شدید خود می کند که شراکت و توجه به عواطف دیگری برایشان به ناگاه از دست می رود و خاصه ی اصیل عشق، یعنی انس و الفت، در میانشان ناپدید می شود.
لحظه ای زن سرشار از توجه کامل به احساسات مرد است؛ و لحظه ی دیگر، هیچ برجا نمانده. مرد هم، فرقی ندارد، آن زمان که ارگاسم را تجربه می کند لذت زن را از خاطر می برد. او، که تا پیش از رسیدن به ارگاسم، همه ی حواسش متوجه ی لذت رو به افزایش زن بوده، آناً چنان می گسلد و دل مشغول لذت بردن خود می شود که جایی برا احساس لذت زن و توجه به عشقش باقی نمی ماند.

ارگاسم همزمان مرد و زن می تواند باعث رضایت بخشی کمتری شود
اگر مرد مسئولیت کنترل خود را به عهده بگیرد، این امکان برای زن به وجود می آید که از کنترل خارج شود و به پیش رود. از این راه، مرد توجه اش را به زن حفظ کرده و می توان از لذت بردن او به طور کامل لذت ببرد. سپس، زن این امکان رامی یابد که با توجه ی کامل به مرد ارگاسم دهد و از احساس لذت او برخوردار شود. در این صورت، مثل این است که هر دوی آن ها به جای یک ارگاسم دو ارگاسم را تجربه کنند؛ ابتدا هر دو ارگاسم زن را و بعد هر دو ارگاسم مرد را.
اما، این که مرد بخواهد لذت کامل خود را مقدم بر زن تجربه کند، چه اشکالی دارد؟ او با این روش زن را از شکل گیری آرام خواهشش دور می کند و چنانچه علی رغم آن، زن بتواند به ارگاسم برسد، مرد به خاطر فقدان برانگیختگی کامل در شرایطی نیست که قادر باشد ارگاسم او را به خوبی احساس کند.
پیروی از دستورالعمل های کلی رابطه جنسی دوقطبی به زن فرصت آن را می دهد که در هر بار شانس کافی برای رسیدن به ارگاسم و ارضا شدن را داشته باشد. حال، اگر این خواهشش حاصل نشد، چون مرد وقت خود را بدون توقع یا ایجاد زحمت برایش صرف کرده، زن احساس رضایت کافی خواهد کرد.
پیروی از دستورالعمل های کلی رابطه جنسی دو قطبی به زن فرصت آن را می دهد که در هر بار شانس کافی برای رسیدن به ارگاسم و ارضا شدن راداشته باشد.

ارگاسم
از فواید رابطه جنسی دو قطبی احساس محق بودن زن برای رسیدن به ارگاسم و ارضا شدن است. وقتی مرد در زمان خود لذتش را برد و نوبت به زن رسید، طبیعت زن به زن می گوید حالا نوبت توست. بدون این احساس حق داشتن، برای بعضی از زنان رسیدن به ارگاسم و ارضا شدن بسیار دشوار است.
بسیاری از زنان بخشش را به راحتی انجام می دهند؛ ولی وقتی نوبت دریافت کردن می رسد، برایشان همه چیز خیلی سخت می شود. زن به هنگام رابطه جنسی ممکن است چنان نگران یا در فکر نیازهای شریک جنسی اش باشد که به خود اجازه ندهد به نیازهای خودش نیز توجه کند. چنین گرایشی می تواند کاملاً ناخودآگاه باشد.
یک بار حین شرح این نکته در یکی از سمینارهایم، زنی که معلوم بود شدیداً به هیجان آمده تقریباً فریاد زد: «اوه، باور کردنی نیست! دلیش باید همین باشد.» هر کسی می توانست بفهمد او دچار درک آنی و شگفتی آوری شده است. سخنرانی را قطع کردم و موضوع را از او پرسیدم. ماجرا را چنین برایمان شرح داد:
همین الان فهمیدم چرا فقط یک بار در زندگی ام ارگاسم داشته ام. زنی چهل و دو ساله ام و سال ها از زندگی مشترکم می گذرد، ولی فقط یک بار آن هم طی تجربه ای خاص به ارگاسم رسیدم. حدود شش سال از آن موقع می گذرد. همیشه فکر می کردم دلیلش چه بوده، ولی به نتیجه ای نمی رسیدم تا امروز.
راستش را بخواهید حدود شش سال پیش در یکی از روزها وقتی همسرم خواهان رابطه جنسی شد، من شرایط روحی مساعدی نداشتم. فکر می کردم در رابطه مان به اندازه ی کافی ایثار کرده ام، اما اثری از هیچ تجربه ی باشکوهی نمی دیدم. بالاخره، پس از اصرار زیاد همسرم رابطه را پذیرفتم؛ منتها تصمیم گرفتم فقط دریافت کننده باشم و از نوازشش لذت ببرم.
برایم همه کاری کرد؛ و من برخلاف همیشه، هیچ کاری برایش نکردم. با خودم گفتم این بار مال من است. واقعاً نیز لحظات خوشی را گذارندم. حالا می فهمم چرا در این رابطه ارضا شدم و ارگاسم داشتم. در آن مورد خاص، توجه ام به او معطوف نبود. برای اولین بار به خودم توجه کردم و همین هم موثر واقع شد. جالب این که هیچ کاری برای لذت بخشیدن به شریک جنسی ام انجام ندادم، ولی او هم راضی و خشنود بود.

آینده نگری را از همین امروز بیاموزیم
همان طور که مثال بالا نشان می دهد، وقتی زن بتواند کاملاً دریافت کننده باشد، می تواند واقعاً از رابطه جنسی لذت ببرد. رابطه جنسی دو قطبی راهی برای زن می گشاید تا زمانی برای پذیرش و زمانی برای دریافت داشته باشد. پس از آن که آشکارا لذت می بخشد، این حق را برای خویش می بیند که به قطب لذت بردن تغییر مکان دهد. با درک دو جانبه ی رابطه جنسی دو قطبی و علامت دادن واضح مبنی بر این که مرحله ی دوم آغاز شده، زن در آرامش کامل تری می آساید و از شکل گیری تدریجی کامیابی جنسی اش لذت می برد.

وقتی مرد خود را کنترل می کند تا به ارگاسم همزمان برسد
مرد آگاهانه خود را کنترل می کند تا قبل از زن به مرحله ارضا شدن و ارگاسم نرسد. این یعنی فرصت خوبی برای زن تا لذت بیشتری از رابطه جنسی ببرد. مرد با پذیرش مسئولیت، زن را از دلواپسی نجات می دهد و به او این احساس را می بخشد که فرصت دارد و نیازی نیست برای ارگاسم داشتن و ارضا شدن قبل از مرد عجله کند.
خوب، هرچه اطمینان زن به مرد بیشتر باشد و مطمئن تر باشد که مرد قبل از او به اوج لذت نمی رسد با آرامش بیشتری می آساید و خود را به دستان وی می سپارد. این خوب است. توجه دارید که مزیت دیگری برای رابطه جنسی دو قطبی است.
مرحله ی اول شروع می شود. مرد بدون ارگاسم لذت خود را می برد. بعد، مرحله ی دوم فرا می رسد. زن می داند بقیه ی وقت به او تعلق دارد و مرد می خواهد او بهره مند شود. پس، با خیال راحت خود را رها می کند.
هرچه زن مطمئن تر باشد مرد قرار نیست قبل از او ارضا شود، راحت تر می آساید و رهاتر خواهد بود.
البته احساسات مسیر یکنواختی را طی نمی کنند. گاه مرد نیاز شدیدی احساس می کند که قبل از زن ارگاسم داشته باشد. در چنین مواقعی، نباید بگذارد آتشش بیشتر تحریک شود. عمل درست خلاصی از تحریک و آرام گرفتن است. آرام گرفتن در دو مرحله انجام می گیرد:
ابتدا باید قبل از آن که دیر شود با کنار کشیدن، مانع تحریک بیشتر خود شود. سپس باید شروع به افزایش برانگیختگی زن کند. تحریک زن و رشد لذت او به مرد فرصت می دهد کنترلش را بازیابد.
اتفاق دیگری که گاه در طی رابطه جنسی می افتد، خواست زن برای ارضا شدن قبل از مقاربت است. این خواسته روند زیر را می طلبد: مرد در مرحله ی اول تحریک می شود؛ سپس زن را به ارگاسم می رساند؛ آنگاه به مقاربت می پردازد و مرد نیز ارگاسم را تجربه می کند. دخول بعد از رسیدن زن به ارگاسم، موجب پذیرفته شدن عالی مرد می شود.


رابطه خوب زناشویی، چه ویژگی دارد؟
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9
 • رابطه خوب زناشویی، چه ویژگی دارد؟


  خیلی مواقع زوج‌ها سعی می‌کنند طوری عشق‌ بازی‌شان را پیش برند که ارضا شدن شان همزمان با هم رخ دهد.
 • رابطه زناشویی سالم، چه ویژگی دارد؟


  خیلی‌ها وقتی وارد یک رابطه جدی به ویژه برای ازدواج می‌شوند برایشان سوال‌های مختلفی درباره ماهیت و درست بودن انتخاب‌شان پیش می‌آید.
 • بهترین رابطه زناشویی، چه ویژگی دارد؟


  یک مطالعه نشان داد حتی دیدن گوشی هوشمند هم قدرت دورکردن احساسات شما از همسرتان را دارد.
 • رابطه زناشویی موفق، چه ویژگی‌هایی دارد؟


  باور اشتباه دیگر این است که فعالیت‌های جنسی بسیار انرژی‌بر هستند و فرد باید به لحاظ سلامتی در وضعیت بسیار خوبی قرار داشته باشد. ا
 • بهداشت رابطه زناشویی، رابطه تنگاتنگی با عملکردش دارد


  سواد بهداشتی، رفتار افراد، چگونگی استفاده از اطلاعات و خدمات و شرایط فیزیکی و ذهنی آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
 • روابط زناشویی بد، چه ویژگی دارد؟


  رابطه جنسی خوب فقط فیزیکی نیست بلکه جنبه‌های روانی و عاطفی هم دارد.
 • زن موفق در زندگی زناشویی، چه ویژگی دارد؟


  سعی کنید در طول زندگی، برای شوهرتان همسری کنید، هیچ لزومی ندارد برایش مادری کنید!
 • روابط زناشویی سالم، چه ویژگی دارد؟


  نتیجه یک بررسی در آلمان نشان داد، حدود 60 درصد از کسانی که سردرد میگرنی داشتند، وقتی موقع درد رابطه جنسی برقرار می‌کردند، یا دردشان کاهش می‌یافت یا کاملاً از بین می‌رفت.
 • روابط موفق زناشویی، چه ویژگی‌هایی دارد؟


  زبان عشق زنان و مردان با هم تفاوت دارد؟ این کلیشه درست است که زبان عشق مردان محبت فیزیکی و تماس جسمی و زبان عشق زنان دریافت هدیه است؟
 • رابطه جنسی سالم این 10 ویژگی را دارد


  سلامت نیوز: در این مقاله 10 راه برای این که مطمئن شوید رفتارتان در اتاق خواب سلامت است و چه کاری می توانید برای بهبود آن انجام دهید به شما ارائه می کنیم. به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت سیمرغ، شما نمی دانید که در اتاق خواب همسایه تان چه خبر است
 • رابطه جنسی سالم این 10 ویژگی را دارد


  سلامت نیوز: در این مقاله 10 راه برای این که مطمئن شوید رفتارتان در اتاق خواب سلامت است و چه کاری می توانید برای بهبود آن انجام دهید به شما ارائه می کنیم. به گزارش سلامت نیوز به نقل از سیمرغ، شما نمی دانید که در اتاق خواب همسایه تان چه خبر است و به
 • مکان مناسب برای رابطه، چه ویژگی دارد؟


  ملحفه تمیز بیشتر از یک ملحفه قرمز احساس خوب در افراد ایجاد می‌کند. فصل بهار و تابستان که هوا گرم است ملحفه‌ها را بیرون خشک کنید تا طراوت بیشتری در آنها ببینید.
 • بهترین کاندوم برای رابطه، چه ویژگی دارد؟


  کاندوم لاتکس برای پیشگیری از باردارهای ناخواسته و بیماریهای مقاربتی توصیه میشود.
 • میل به رابطه زناشویی، چرا نوسان دارد؟


  میل جنسی ام نوسان نسبتا زیادی دارد گاهی بسیار زیاد است و گاهی احساس بی تفاوتی می کنم علت چیست و چگونه می توان احساس ثابتی داشت؟
 • لذت از رابطه زناشویی، چه اصولی دارد؟


  بعد از آنکه فهمیدید چه نوع استرسی انرژی ذهنی شما را می‌گیرد اقدامات فعال برای به حداقل رساندن آن را انجام دهید. تلفن همراه و کامپیوترتان را خاموش کنید و برنامه‌های روز بعد را بنویسید.

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها

یک گزارشگر فوتبال دیگر مهاجرت کرد؟

یک گزارشگر فوتبال دیگر مهاجرت کرد؟

پلیس با حیوان آزار‌ها برخورد می‌کند/ آزار حیوانات را به پلیس گزارش دهید

پلیس با حیوان آزار‌ها برخورد می‌کند/ آزار حیوانات را به پلیس گزارش دهید

برخورد پلیس با حیوان آزار‌ها/آزار حیوانات را به پلیس گزارش دهید

برخورد پلیس با حیوان آزار‌ها/آزار حیوانات را به پلیس گزارش دهید

یک گزارشگر تلویزیونی دیگر مهاجرت کرد؟

یک گزارشگر تلویزیونی دیگر مهاجرت کرد؟

استقلال صفر - ماشین سازی صفر/ گزارش لحظه به لحظه

استقلال صفر - ماشین سازی صفر/ گزارش لحظه به لحظه

سفر به پایتخت مبل و منبت ایران/ گزارش تصویری

سفر به پایتخت مبل و منبت ایران/ گزارش تصویری

پیکان صفر - شهر خوردرو خراسان صفر/ گزارش لحظه به لحظه

پیکان صفر - شهر خوردرو خراسان صفر/ گزارش لحظه به لحظه

آمریکا از متهم کردن ایران به نقض NPT در یک گزارش عقب نشست

آمریکا از متهم کردن ایران به نقض NPT در یک گزارش عقب نشست