بازدید: 9

بزرگترین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف جهان

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1979844
بزرگ‌ترین نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف جهان از ۳ تا ۹ شهریور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی برگزار می‌شود

بزرگترین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف جهانبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از وزارت صنعـت، معدن و تجارت، ​فرشته دست پاک رئیس مرکز ملی فرش ایران با اعلام این خبر، افزود: در این نمایشگاه حدود ۷۰۰ غرفه با مشارکت بهترین های فرش دستباف برپا خواهد شد و از ۴ فرش بزرگ یکپارچه دنیا نیز رونمایی خواهد شد.
وی با تأکید بر این نکته که نمایشگاه امسال با روش و ابعاد متفاوتی برگزار می شود، تصریح کرد: تجار خارجی و علاقمندان فرش دستباف ایران از کشور های مختلف دنیا برای حضور در نمایشگاه دعوت شده اند.
 پیش بینی کارت های اعتباری برای خرید مهمانان خارجی 
رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: تلاش ما این است که از طریق بانک ها، کارت های اعتباری (credit card) برای مهمانان خارجی که علاقمند به خرید هشتند، قرار دهیم تا مشکل ارزی حل شود.
خانم دستپاک همچنین اضافه کرد: نمایشگاه فرش دستباف با محوریت مرکز ملی فرش ایران و با حضور و مشارکت تشکل های مختلف تولیدی و صادراتی و مراکز علمی و دانشگاهی حوزه فرش برگزار می شود.
 الگو سازی تولید صادرات محور و متناسب با نیاز های بازار مصرف در نمایشگاه 
وی با اشاره به ویژگی های این نمایشگاه، افزود: ارتباط مستقیم تولید کنندگان و تجار داخلی و مدعو از کشور های مختلف و ایجاد فضای رقابت بین تولیدکنندگان، الگو سازی تولید صادرات محور و متناسب با نیاز های بازار مصرف از ویژگی های این نمایشگاه است.
 تکریم بانوان کارآفرین حوزه فرش در نمایشگاه 
رئیس مرکز ملی فرش ایران همچنین گفت: توجه ویژه به نقش زنان در فرآیند تولید و تجارت فرش دستباف با برگزاری همایشی با همین مضمون برای تکریم بانوان کارآفرین حوزه فرش، از دیگر اقدامات این نمایشگاه است.
خانم دستپاک در ادامه افزود: نمایش فرآیند تولید فرش و آیین انتخاب فرش های برتر با رویکردی متفاوت در این نمایشگاه اجرایی خواهد شد.


بزرگترین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف جهان
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها