بازدید: 17

مرغداران متهم اصلی گرانی مرغ هستند/ قیمت هر کیلو مرغ ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1979817

یوسف خانی با اشاره به اینکه مرغداران متهم اصلی گرانی مرغ هستند، گفت: مرغداران به بهانه های مختلف اقدام به عرضه مرغ بالاتر از قیمت مصوب در بازار می کنند.

 

روز/مرغداران متهم اصلی گرانی مرغ هستند/ قیمت هر کیلو مرغ ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومانمهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی در گفت و گو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۱ هزار، مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه ۱۴ هزار و ۶۰۰، توزیع درب واحد های صنفی ۱۴ هزار و ۸۰۰ و در خرده فروشی ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی با اشاره به اینکه مرغداران مسئول گرانی مرغ هستند، افزود: ستاد تنظیم بازار براساس قیمت تمام شده تولید، نرخ مصوب هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری را ۸ هزار و ۵۰۰ و مرغ آماده به طبخ ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کرده است که مرغداران به بهانه افزایش تلفات، کاهش وزن گیری لاشه و نوسان هزینه های تولید با نرخ های بالاتر اقدام به عرضه محصول در بازار می کنند.

یوسف خانی با اشاره به اینکه نرخ های فعلی بازار را قبول ندارم، بیان کرد: علی رغم آنکه نهاده های دامی با ارز دولتی در اختیار مرغداران قرار می گیرد، اما قیمت های مصوب را قبول ندارند و همچنان بر عرضه مرغ بالاتر از نرخ مصوب اصرار می ورزند.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی قیمت مرغ در بازار را پیش بینی کرد و گفت: تا زمانیکه عرضه مرغ افزایش نیابد، مرغداران مرغ تولیدی را با نرخ های دلخواه در بازار عرضه می کنند.

بیشتر بخوانید: ثبات نرخ مرغ در بازار ادامه دار شد/ قیمت هر کیلو مرغ ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان

وی با اشاره به اینکه انتقاد مرغداران نسبت به نرخ مصوب قابل قبول نیست، افزود: با توجه به آنکه افزایش تلفات و کاهش وزن گیری لاشه در نرخ مصوب مرغ لحاظ شده است، اما مرغداران به سبب کمبود تولید، مرغ را با نرخ های بالایی به کشتارگاه ها عرضه می کنند.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی در پایان با اشاره به اینکه ملاک اصناف در خصوص مرغ قیمت مصوب است نه فاکتور خرید، تصریح کرد: مرغداران مرغ زنده را با قیمتی بیش از قیمت مصوب به کشتارگاه هاعرضه می کنند و واحد هایی که مرغ را به قیمت گران خریداری و عرضه می کنند، با جریمه بازرسان اصناف و تعزیرات مواجه می شوند.

انتهای پیام/

انتقاد مرغداران نسبت به نرخ مصوب قابل قبول نیست

مرغداران متهم اصلی گرانی مرغ هستند/ قیمت هر کیلو مرغ ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها