بازدید: 20

گرمای بالای 40 درجه در تهران تمام شد

منبع : صراط نیوز کد خبر: 1979811
کارشناس پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت: گرمای‌ ۴۰ درجه و بالاتر امسال در تهران شکسته شد‌ و دیگر در سال جاری آن میزان گرما نخواهیم داشت.
صراط:

امیر حسین نقشینه در گفت و گو با فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز و فردا در ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات البرز مرکزی، شمال استان های تهران و البرز و روی دامنه های زاگرس در استان های شمال غرب و غرب کشور، مناطق مرتفع استان های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد رشد ابر گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: این شرایط بعد از ظهر جمعه به برخی نقاط چهارمحال و بختیاری، استان کهگیلویه و بویر احمد و غرب فارس محدود می شود.

کارشناس پیش بینی سازمان هواشناسی اضافه کرد: در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده اغلب مناطق کشور آسمانی صاف و آفتابی خواهند داشت .

نقشینه افزود: روز جمعه تا یکشنبه هفته آینده افزایش نسبی دما در سواحل شمالی کشور و شمال شرق خواهیم داشت.

وی بیان کرد: در سه روز آینده در نوار شرقی کشور خصوصاً زابل گرد و خاک پیش بینی می شود که این باد و گردوخاک خصوصاً در زابل به کاهش کیفیت هوا منجر شده است؛ دید افقی در اثر طوفان شن در زابل صبح امروز به ۹۰۰ متر رسید و در حال حاضر دید افقی در زابل ۳ هزار و ۵۰۰ متر است، مسافران از سفر به نوار شرقی کشور فعلاً اجتناب کنند.

کارشناس پیش بینی سازمان هواشناسی گفت: در حال حاضر افزایش دما تا ۶ درجه در رشت و انزلی داریم و در زنجان تبریز و اردبیل هم در حال حاضر سه درجه افزایش دما داریم.

وی اظهار داشت: تهران در ۲ روز آینده در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر دارد. همچنین روند کند افزایش دما از فردا در تهران آغاز می شود؛ بیشینه دمای امروز مهرآباد ۳۲ درجه و فردا ۳۳ درجه و از روز جمعه تا چند روز بعد، ۳۴ درجه خواهد بود که این دمای ۳۴ درجه تا دوشنبه هفته آینده در تهران ادامه دارد.

کارشناس پیش بینی سازمان هواشناسی اضافه کرد: فردا در شمیرانات بیشینه دما ۳۳ درجه خواهد بود و کمینه دمای مهرآباد فردا ۲۲ درجه خواهد بود.

نقشینه اضافه کرد: گرمای ۴۰ درجه و بالاتر دیگر امسال در تهران شکسته شد و نخواهیم داشت البته پیش بینی های هواشناسی قطعیت کامل ندارد .

کارشناس پیش بینی سازمان هواشناسی افزود: فردا اردبیل با کمینه دمای ۸ درجه بالای صفر خنکترین مرکز استان است و بیشینه دمای اردبیل به ۲۲ درجه می رسد ، امروز همچنین اهواز به بیشینه دمای ۴۸ درجه رسید و کمینه دمای ۲۹ درجه دارد.


گرمای بالای 40 درجه در تهران تمام شد
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها