بازدید: 20

آمار کشته‌شدگان سیل در هند

منبع : صراط نیوز کد خبر: 1979796
دولت هند به مردم ایالت «کرالا» در خصوص وقوع سیل جدید هشدار داد و شمار جان‌باختگان بارش‌های شدید و جاری شدن سیل در چهار ایالت این کشور را 244 نفر اعلام کرد.
صراط:

دولت هند با اعلام هشدار در خصوص وقوع سیل جدید در بخش های جنوبی این کشور، شمار کشته شدگان بارش های شدید و سیل اخیر را دست کم ۲۴۴ نفر عنوان کرد.

به نوشته روزنامه «گاردین»، مقامات هندی روز چهارشنبه به ساکنین ایالت «کرالا» در وقوع آغاز بارش های شدید و وقوع سیل ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده هشدار دادند.

بارش های شدید در ایالت های کرالا، «کارناتاکا»، «ماهاراشترا» و «گوجرات» تا کنون ۱.۲ میلیون نفر را مجبور به ترک منازل کرده که اغلب آن ها در کمپ های دولتی اسکان یافته اند.

طی بدترین سیل قرن اخیر ایالت کرالا، سال گذشته حدود ۴۵۰ نفر جان باختند. پس از گذشت یک سال همچنان بازسازی زیرساخت های آسیب دیده این ایالت به اتمام نرسیده است.

به گفته پلیس کرالا، طی سیل امسال در این ایالت نیز ۹۵ نفر کشته شدند و از سرنوشت ۵۹ نفر دیگر خبری در دست نیست.

در پی بارش ها و جاری شدن سیل در ایالت کارناتاکا نیز ۵۸ نفر جان باختند. همچنین در ایالت های گجرات و ماهاراشترا شمار قربانیان به ۹۱ نفر رسید.

کشورهای جنوب آسیا هر ساله در فصل تابستان با بارندگی های شدید موسمی روبه رو هستند که عمدتا خسارات مالی و جانی گسترده ای بر جای می گذارد. همین بارندگی ۷۰ درصد بارش های سالانه هند است و در اقتصاد و بخش زراعی این کشور نقشی مهم ایفا می کند.


آمار کشته‌شدگان سیل در هند
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها