بازدید: 24

وعده‌های اشتغال ترامپ محقق نشد

منبع : تابناک کد خبر: 1979787
نیویورک تایمز نوشت: به رغم وعده‌های تبلیغاتی ترامپ، ایجاد شغل در آمریکا به خوبی پیش نرفت.

به گزارش فارس به نقل از نیویورک تایمز، برنامه هایی از کاهش مالیات گرفته تا مقررات تعرفه ای که هرکدام به نوعی از ابداعات ترامپ بود تا به گفته وی موج سرمایه گذاری  و اشتغال ایجاد کند به درستی پیش نرفت.

ترامپ در کمپین های تبلیغاتی خود همواره مطرح می کرد که اشتغال این کشور توسط کشورهای دیگر دزدیده می شود، اشاره وی به کارخانه هایی بود که شرکتهای آمریکایی در کشورهای دیگر دایر می کردند. 

ترامپ اخیرا در کاخ سفید اعلام کرد:« ما شرکت های بزرگ در جای جای دنیا داریم و همه آنها برمی گردند و آنها دوباره در ایالات متحده خواهند بود.» 

سیاست کاهش مالیات ترامپ بدون شک اقتصاد آمریکا را تا حدی در سال 2018 تکان داد. به رشد اقتصادی آمریکا کمک کرد و آن را به 2.5 درصد رساند و تا حدودی اشتغال را در کارخانه ها افزایش داد، اما آمارهای دولتی و سایر منابع حاکی از این است که ادعای ترامپ درباره تأثیرگذاری این سیاست ها در جذب سرمایه گذاری و اشتغال به خوبی پیش نرفته است. 

براساس این آمارها میزان جذب سرمایه خارجی در ایالات متحده آمریکا در دو سال نخست ریاست جمهوری ترامپ با آهنگ کندی پیش رفت و این رقم در مقایسه با دوره ریاست جمهوری باراک اوباما کاهش داشت. 

براساس آمارهای وزارت بازرگانی که در ماه جولای منتشر شد، رشد سرمایه گذاری اقتصادی از همه منابع، بخش خارجی و داخلی پس از اینکه ترامپ بسته کاهش مالیات را به ارزش 1.5 تریلیون دلار در اواخر 2017 امضا کرد، افزایش یافت، اما دوباره این آهنگ رشد اقتصادی آهسته تر شد. 

رشد سرمایه گذاری حتی در بهار منفی شد و خروجی اقتصاد این کشور را کند کرد.

براساس آمارها و مدل هایی که گروه های غیرانتفاعی مانند «ریشورینگ اینی تی ای تیو»، در دو سال اول ریاست جمهوری ترامپ، شرکت ها طرحی را اعلام کردند که 145 هزار شغل جدید در کارخانه ها ایجاد می کرد، این به عنوان یک رکورد از سال 1980 تاکنون محسوب می شد، اما این روند تنها یک ماه بیشتر دوام نداشت. 

حدود نیمی از این آمار یعنی 82 هزار نفر در سال 2017 و قبل از تأثیر بسته مالیاتی ترامپ اعلام شده بود. 

علاوه بر آن، آمارهای ریشوینگ اینیتی ای تیو نشان می دهد که تنها 30 هزار شغل توسط شرکت ها اعلام شده که به دلیل اعمال تعرفه ترامپ برای واردات فولاد و آلومینیوم، پنل های خورشیدی، ماشین های لباسشویی و طیفی از کالاهای چینی ایجاد خواهد شد. 

محققان در مؤسسه A.T.KERNI ماه گذشته اعلام کردند که سیاست تجاری ترامپ از جمله تعرفه، فعالیت های کارخانه ها را نه تنها در خود ایالات متحده بلکه در کشورهای آسیایی  به غیر از چین نظیر ویتنام نیز تحت تأثیر قرار داده است. 

روز سه شنبه ترامپ در پنسلوانیا اعلام کرد که سیاست تعرفه ای وی به نفع صنعت فولاد داخل تمام شده و به همین دلیل، فعالیت های اقتصادی در این زمینه در داخل کشور رونق یافته است، اما با این وجود کارخانه های تولید فلزات نظیر فولاد و آلومینیوم از زمانی که ترامپ سر کار آمده تنها 15 هزار شغل ایجاد کرده اند که این رقم نصف رقم قبل از اعمال تعرفه روی فلزات وارداتی در سال گذشته است. 

در حال حاضر تولیدکنندگان داخلی به دلیل کاهش رشد اقتصادی و اشتباه جنگ تجاری که ترامپ روز  به روز آتش آن را با اعمال تعرفه های بیشتر روی کالاهای چینی شعله ور می کند و چین را متهم به دستکاری ارزش ارز می کند با چالش جدی مواجهند.


وعده‌های اشتغال ترامپ محقق نشد
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها