بازدید: 13

رشد صنعتی چین به پایین‌ترین قم ۱۷ سال اخیر رسید

منبع : تابناک کد خبر: 1979770

رشد تولیدات صنعتی چین در ماه جولای براساس داده های رسمی که امروز منتشر شد، بسیار کمتر از حد انتظار بوده و نسبت به سال گذشته به ۴.۸ درصد رسیده است.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، داده های رسمی روز چهارشنبه نشان داد که رشد تولیدات صنعتی چین در ماه جولای بسیار کمتر از حد انتظار بوده و نسبت به سال گذشته به ۴.۸ درصد رسیده است. این جدیدترین نشانه از کاهش تقاضا در دومین اقتصاد بزرگ جهان است که تحت فشار جنگ تجاری با آمریکا قرار دارد.  

رشد صنعت چین در ماه جولای، کندترین رشد آن از فوریه ۲۰۰۲ تا کنون بود. تحلیل گرانی که در نظرسنجی رویترز شرکت کرده بودند، پیش بینی می کردند تولیدات صنعتی ۵.۸ درصد نسبت به سال گذشته رشد کند. رشد تولیدات صنعتی چین در ماه ژوئن هم ۶.۳ درصد شده بود.

طبق داده هایی که توسط اداره ملی آمار چین منتشر شد، سرمایه گذاری در دارایی های ثابت ۵.۷ درصد رشد کرد، در حالی که تحلیل گران پیش بینی می کردند ۵.۸ درصد رشد کند.  

سرمایه گذاری بخش خصوصی در سرمایه های ثابت، که ۶۰ درصد از کل سرمایه گذاری های این کشور را به خود اختصاص داده است، در بازه ژانویه تا جولای ۵.۴ درصد رشد کرد، در حالی که در ۶ ماه اول سال گذشته ۵.۷ درصد رشد کرده بود.

فروش خرده فروشان هم کمتر از حد انتظار بود و در ماه جولای ۷.۶ درصد نسبت به سال گذشته رشد کرد، در حالی که در ماه ژوئن ۹.۸ درصد رشد کرده بود. تحلیل گران شرکت کننده در نظرسنجی رویترز هم پیش بینی کرده بودند که فروش خرده فروشان در این ماه ۸.۶ درصد رشد کند.


رشد صنعتی چین به پایین‌ترین قم ۱۷ سال اخیر رسید
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها