بازدید: 12

بازآفرینی و ساخت مسکن را طبق برنامه پیش می‌بریم

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1979731
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه در برابر هیچ کاری حتی در سخت‌ترین شرایط احساس ضعف نخواهیم کرد، گفت: بازآفرینی و ساخت مسکن را طبق برنامه پیش می‌بریم.

بازآفرینی و ساخت مسکن را طبق برنامه پیش می بریمبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از وزارت راه و شهرسازی، آقای سیدمحمد پژمان، افزود: علی رغم اینکه تحقق بازآفرینی و تولید مسکن بدون داشتن بدنه اجرایی در استان ها و بدون داشتن نقش در انتخاب مدیران، کار بسیار دشواری است، اما با تکیه بر روحیه و توان انقلابی این امر را مجدانه پیگیری می کنیم.
وی گفت: به دنبال شیوه و برنامه ای هستیم که بدون اعتبارات بودجه ای دولت بتوانیم تحقق بازآفرینی شهری را میسر کنیم.
پژمان اضافه کرد: هدف از تشکیل هیئت های اجرایی در استان ها، درگیر کردن مدیریت شهری در حوزه بازآفرینی است، زیرا متصدی کردن و انتظار تامین منابع از سوی دولت کار اشتباهی است.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: موضوعات محلی باید با توان و استطاعت محلی و با تکیه بر ظرفیت های مناطق مختلف حل شود و دولت به تنهایی توان و استطاعت این کار را نخواهد داشت.
پژمان گفت: مطمئنا در آینده بیش از حد انتظار، برنامه بازآفرینی و تولید مسکن را پیش می بریم و کندی بازآفرینی را سرعت می بخشیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در شرکت بازآفرینی شهری ایران ایده های بسیاری وجود دارد، گفت: همه اختیارات دست ما نیست و چنانچه روحیه جهادی و انقلابی در همه نهاد ها وجود داشته باشد، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.
­مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با تاکید بر لزوم کاهش تشریفات و نظارت های دست و پا گیر، افزود: باید به اقتضائات مختلف در زمینه پیشبرد فعالیت ها توجه کرد و دغدغه های و موانع را از سر راه برداشت.
پژمان ادامه داد: اختیار شرکت بازآفرینی شهری در انجام امور بسیار محدود است که این موضوع اجرای برنامه بازآفرینی شهری را با کندی رو به رو کرده است.
وی با اشاره به اینکه ساخت مسکن کاری فنی و حرفه ای است که همه امکانات و لوازم آن در کشور موجود است، گفت: ساخت مسکن با وضعیت اقتصادی خانوار گره خورده و به همین دلیل نیز حل آن از عهده ما خارج است.
پژمان افزود: ما قادر نیستم نامعادله قیمت تمام شده یک واحد مسکونی با جیب خالی مردم را حل کنیم و فقدان اشتغال و درآمد کافی در همه حوزه ها به ویژه تامین مسکن دردسر ساز شده است که امیدواریم بتوانیم این مشکلات را حل کنیم.


بازآفرینی و ساخت مسکن را طبق برنامه پیش می‌بریم
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها