بازدید: 35

گزارش آسوشیتدپرس از کمبود موادغذایی و دارو در کشمیر

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1979505
گروه بین‌الملل ـ خبرگزاری آسوشیتدپرس از محاصره منطقه کشمیر توسط نیروهای امنیتی هند پس از لغو خودمختاری این منطقه از سوی دولت دهلی‌نو و کمبود دارو و مواد غذایی در کشمیر خبر داد.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری «الجزیره»؛ به دنبال تصمیمی که دولت هند از پنجم آگوست جاری نسبت به لغو خودمختاری کشمیر گرفت، مقامات هندی تدابیر شدیدی علیه این منطقه اتخاذ کرده اند و شمار زیادی از نیروهای امنیتی و شبه نظامی هند با حضور در منطقه کشمیر، مقررات منع آمد و شد را به اجرا درآورده اند. آنان همچنین مدارس را تعطیل و اینترنت این منطقه را قطع کرده اند.
 
قرار است این وضعیت تا پنجشنبه هفته جاری که هند سالگرد استقلال خود را جشن می گیرد، ادامه یابد. به همین منظور نیروهای امنیتی هند در خیابان های سرینگر و سایر شهرهای کشمیر پراکنده شده و از تجمع در خیابان ها ممانعت می کنند.
 
همچنین، به دلیل محاصره امنیتی کشمیر، عده معدودی از مسلمانان کشمیر در روز عید قربان توانستند نماز عید را در برخی از مساجد اقامه کنند.
 
خبرگزاری آسوشیتدپرس درباره مشکلات مردم کشمیر به دنبال محاصره امنیتی نیروهای هندی گزارش داد: مردم کشمیر از کمبود مواد غذایی و دارو به شدت رنج می برند به طوری که حتی اکثر فروشگاه ها دراثر این کمبود بسته شده اند.
 
این خبرگزاری در ادامه افزود: مردم کشمیر پیش از فصل زمستان و در طی حملات امنیتی گذشته كه خشونت كمتري داشت، به ذخیره مواد غذایی عادت کرده اند؛ اما اکنون بیش از یک هفته است که حتی نمی توانند از منزل بیرون بیایند.
 
این درحالی است که یک مسئول هندی اخبار مربوط به درد و رنج ساکنان کشمیر را انکار کرده و مدعی شده که کمک رسانی غذایی و پزشکی و خدمات بانکی به صورت کامل به مردم کشمیر ارائه می شود.
 
تصمیم هند به لغو خودمختاری کشمیر خشم مردم و مسئولان پاکستان را نیز برانگیخته و رهبران بخش پاکستانی کشمیر حمایت خود را از ساکنان بخش هندی کشمیر اعلام کرده اند.
 
انتهای پیام

گزارش آسوشیتدپرس از کمبود موادغذایی و دارو در کشمیر
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها