بازدید: 15

جلسات قرآن «شکرالله میرزایی» در شرق تهران

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1979472
گروه جلسات و محافل ــ قاری و مدرس قرآن نابینای کشورمان در مرکز و شرق تهران دارای جلسات قرآن ویژه این قشر است.

به گزارش ایکنا؛ جلسه آموزش عمومی شکرالله میرزایی، قاری و مدرس روشندل کشورمان در مرکز و شرق تهران به صورت هفتگی و ثابت ویژه نابینایان برگزار می شود که طی آن به بیان نکات آموزشی درباره روخوانی، روان خوانی قرآن، فصیح خوانی و تجوید و صوت و لحن قرآن کریم و همچنین بیان مفاهیم و نکات تفسیری قرآن پرداخته می شود.

یکی از جلسات این مدرس قرآن به عنوان «هیئت پیروان مکتب القرآن» است که در روزهای پنج شنبه از ساعت18:30 تا ۲۰:۳۰ در محدوده بهارستان در خیابان ظهیرالاسلام، کوچه جوادی، موچه میرزاده عشقی، پلاک 6 برگزار می شود.

همچنین جلسه دیگری از این استاد با عنوان «هیئت منتظر حضرت قائم(ع)» است که دوشنبه ها پیش از اذان مغرب و عشا در بزرگراه محلاتی، چهارراه میثم، خیابان شاه آبادی شمال، خیابان پاسدار گمنام، خیابان صالحی، کوچه علی کریمی برپا خواهد شد.

سومین جلسه این مدرس روشندل قرآن نیز سه شنبه ها نیز در قالب هیئت عزاداران حسینی در محله ظهیرالاسلام است که دو ساعت پیش از اذان مغرب و عشا برگزار می شود. این جلسه با محوریت آوردن محافل قرآنی به هیئات مذهبی در حال برگزاری است که با استقبال نابینایان علاقه مند به فراگیری علوم قرآنی تشکیل می شود.

یادآور می شود، شکر الله میرزایی متولد سال ۱۳۳۳ از شهر دماوند است؛ در سال ۱۳۴۷ هنگامی که ۱۴ سال داشت در اثر سانحه تصادف از نعمت بینایی محروم می شود، لذا در روند تحصیلی اش وقفه چند ساله ایجاد می شود تا این که خود را با شرایط هماهنگ کند و سرانجام در سال ۵۴ موفق به اخذ دیپلم می شود. همان سال در رشته الهیات دانشگاه تهران پذیرفته می شود و سپس در سال ۱۳۵۸ موفق به اخذ درجه کارشناسی می شود. وی به دلیل علاقه مندی اش به آموزش فنون قرائت قرآن روی می آورد تا اینکه از دروس مدرسان و پیشکسوتان قرآنی چون محمدرضا ستوده نیا و سیدمحسن موسوی بلده استفاده می کند و در نهایت مربی این عرصه می شود. شکرالله میرزایی، در حال حاضر به عنوان معلم قرآن در تمام ایام هفته در مرکز توانبخشی خزانه به نابینایان قرآن می آموزد.
انتهای پیام


جلسات قرآن «شکرالله میرزایی» در شرق تهران
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها