بازدید: 10

آزمایش گرم خط ۷ مترو تهران

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1979463
آزمایش گرم بخش شرقی خط ۷ مترو تهران با موفقیت انجام شد
آزمایش گرم خط ۷ مترو تهرانبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، مراسم آزمایش گرم خط ۷، حدفاصل مهدیه تا بسیج با حضور محسن پور سید آقایی، معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران، علی امام، مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) و همچنین جمعی از مدیران این خط برگزار شد.
امروز برق رسانی به قطار و سیستم اتوماتیک حرکت آن در تونل و همچنین سامانه های علايم، مخابرات و تهویه؛ بررسی و تایید شد که وضع خط مطلوب است و آمادگی لازم برای بهره برداری وجود دارد.
 
 هزینه هزار میلیارد تومانی برای ایمن سازی خط ۷ مترو 
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از صرف هزار میلیارد تومان برای ایمن سازی خط ۷ مترو خبر داد.
محسن پورسید آقایی امروز در حاشیه آزمایش گرم نیمه شرقی خط ۷ مترو گفت: خوشبختانه در بازدید از ایستگاه های مهدیه، محمدیه و بسیج در خط ۷ مترو، دیدیم که در مسئله برق علایم، تهویه و ... اتفاقات خوبی افتاده است و امیدواریم هفته آینده بهره برداری آزمایشی این خط انجام گیرد.
وی با بیان اینکه به طور جدی درگیر جبران کمبود واگن ها هستیم و امیدواریم با کمک دولت این مشکل حل شود، اضافه کرد: ۱۰ قطار در شرکت واگن سازی در حال ساخت است و امیدواریم چهار قطار جدید برای خط ۷ به زودی وارد مدار شود.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه خوشبختانه یکی از ویژگی های مهم خط ۷ این است که راه اندازی مجدد این خط با کمک متخصصان و کارشناسان ایرانی انجام شده است، تاکید کرد: پس از تحریم ها شرکت خارجی حاضر به اعزام کارشناس و نصب و راه اندازی سامانه علایم نبود که خوشبختانه این مهم به همت کارشناسان داخلی تکمیل شد و سیستم تهویه نیز ۱۰۰ درصد با همکاری شرکت های داخلی انجام شده است.
وی با بیان اینکه با کمک کارشناسان داخلی توانستیم از روش های نوین در سیستم تهویه خط ۷ استفاده کنیم، گفت: سیستم تهویه و هواکش خط ۷ نسبت به سایر خطوط بسیار پیشرفته تر است به گونه ای که مصرف آب را تا ۸۰ درصد کاهش می دهد.
پورسیدآقایی افزود: بعد از تکمیل این خطوط برای رفع نواقص خطوط قبلی اقدام خواهیم کرد و در تلاش هستیم که از مهر، هر ماه یک ایستگاه را افتتاح کنیم و در مهر ماه نیز ایستگاه مولوی افتتاح خواهد شد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مورد تجهیزات این ایستگاه ها نیز خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تمامی ایستگاه های خط ۷ با تجهیزات و پله برقی افتتاح شود تا تردد افراد کم توان خدشه دار نشود، اما در مورد نصب آسانسور ها همچنان نیازمند زمان هستیم.
پورسیدآقایی در پاسخ به برخی انتقاد ها مبنی بر دلایل غیر موجه تعطیلی خط ۷ گفت: ایمنی مردم خط قرمز ماست و در مترو کار سیاسی جایز نیست و ما هم کار سیاسی نمی کنیم و می بینیم که آزمایش های این خط با موفقیت انجام شده است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه متاسفانه برخی اظهارنظر های غیرکارشناسی سبب خدشه دار شدن اعتماد مردم می شود، افزود: در حال حاضر تجهیزات موجود برای سرفاصله ۱۰ دقیقه کافی است و اگر بخواهیم سرفاصله را کاهش دهیم می بایستی امکانات و تجهیزات به خصوص در بخش هواکش ها و تهویه افزایش یابد.
وی با اشاره به اینکه از زمان تعطیلی خط ۷ تا به امروز بیش از هزار میلیارد تومان در حوزه تجهیزات هزینه کرده ایم، گفت: متاسفانه حتی در ایستگاه ها شاهد مشکلات فنی و زیرساختی بودیم به گونه ای که مجبور شدیم ۴۱۰ متر از خط را برچینیم و دوباره بازسازی کنیم.
 
 افتتاح رسمی ایستگاه های مترو محمدیه و بسیج، ۴ شهریور 
مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) از افتتاح رسمی ایستگاه های «محمدیه» و «بسیج» در ۴ شهریور خبر داد.
علی امام گفت: بهره برداری غیررسمی برای استفاده عموم شهروندان از این ایستگاه ها ۲۸ مرداد صورت می گیرد.
وی تصریح کرد: خط ۷ بیشترین ایستگاه تقاطعی با شبکه مترو تهران را دارد، همچنین بیشترین تعداد مسافرگیری با توجه به تعداد ایستگا ه ها در این خط انجام می شود.
امام افزود: از ابتدای مهر ماه در خط ۷ مترو در صورت تامین اعتبار هر ماه یک ایستگاه به بهره برداری خواهد رسید و تا پایان امسال ۱۶ ایستگاه از ۲۲ ایستگاه خط ۷ مترو افتتاح می شود و ۶ ایستگاه دیگر در سال ۹۹ به بهره برداری خواهد رسید.
خط ۷ مترو تهران عمیق ترین خط مترو تهران به طول ۲۷ کیلومتر با ۲۲ ایستگاه از ایستگاه بسیج در جنوب شرق تهران آغاز می شود و در ایستگاه میدان کتاب در شمال غرب تهران پایان می یابد.

آزمایش گرم خط ۷ مترو تهران
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها