بازدید: 12

معرفی شخصیت علامه جعفری به مخاطبان آمریکای لاتین

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1979315
گروه هنر ــ مستند «میراث ماندگار» با نگاهی به زندگی دانشمند و عالم اسلامی ایرانی علامه جعفری، فردا پنجشنبه، 24 مردادماه، از شبکه هیسپان تی وی پخش می‌شود.

به گزارش ایکنا، به نقل از پرس تی وی مستند «میراث ماندگار» زندگی علامه محمدتقی جعفری را نمایش می دهد و برش هایی از زندگی این دانشمند و محقق صاحب نام جهان اسلام در دوران معاصر را به تصویر می کشد. علامه جعفری پژوهشگری بی نظیر درباره مسائل انسان شناسی و هستی شناسی بوده است، او برای شناخت انسان به سراغ متون غربی نیز رفته است و تلاش می کند تا نگاه غرب به مقوله انسان را درک کند.

مستند «میراث ماندگار» علاوه بر شخصیت و سیر زندگی علامه، نگاه انسان شناسانه استاد و نگاه او به مولانا و اشعارش را به تصویر می کشد همچنین نقل خاطرات دوستان و نزدیکان و گفتگو پیرامون علاقه ها، افکار و شخصیت استاد بخش های مختلف این مستند است.

«میراث ماندگار» مستندی است به کارگردانی مریم فرهنگ که برای نخستین بار از شبکه پرس تی وی پخش شد و فردا پنجشنبه ۲۴ مردادماه ساعت ۸:۳۰ به صورت زبان گردانی برای مخاطبان اسپانیایی زبان پخش می شود. بازپخش این مستند در همان روز و در ساعات ۱۵:۳۰، ۲۱:۳۰ به روی آنتن خواهد رفت.
 
انتهای پیام

معرفی شخصیت علامه جعفری به مخاطبان آمریکای لاتین
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها