بازدید: 10

شرایط جوی کشور در روز‌های آینده

منبع : افکار نیوز کد خبر: 1979299
این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه کاهش دما شنبه و یک شنبه شرق سواحل دریای خزر و شمال شرق و دامنه‌های البرز را هم در بر خواهد گرفت، گفت: در سه روز آینده نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و خیزش شدید باد خواهد داشت.
به گزارش افکارنیوز،

 کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به شرایط جوی کشور در روز های آینده گفت: فرودگاه اردبیل امروز مه غلیظ گزارش شده و در منطقه زابل نیز تا سه روز آینده گرد و خاک تداوم داشته به گونه ای که اکنون دید به ۹۰۰ متر کاسته شده است.

اخبار اجتماعی- وی با بیان اینکه از نظر بارندگی ها امروز و فردا در ساعات بعد از ظهر رشد ابر در ارتفاعات البرز مرکزی و دامنه های زاگرس در شمال و شمال غرب کشور پیش بینی می شود، افزود: در این مناطق رشد ابر، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی شده، اما از بعد از ظهر جمعه رشد ابر در استان های کهکیلویه و بویر احمد و غرب و شمال فارس پیش بینی می کنیم که گاهی رگبار پراکنده هم خواهیم داشت.

نقشینه با تاکید بر اینکه شنبه و یک شنبه اکثر مناطق کشور آسمانی صاف خواهند داشت، تصریح کرد: از پنج شنبه و روز جمعه افزایش نسبی دما در شمال غرب و نیمه غربی سواحل دریای خزر پیش بینی می شود.

این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه کاهش دما شنبه و یک شنبه شرق سواحل دریای خزر و شمال شرق و دامنه های البرز را هم در بر خواهد گرفت، گفت: در سه روز آینده نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و خیزش شدید باد خواهد داشت.

نقشینه ادامه داد: برای تهران بعد ازظهر افزایش ابر، رگبار و رعد و برق در ارزتفاعات پیش بینی می شود و بیشینه دما امروز به ۳۳ درجه خواهد رسید.


کارشناس سازمان هواشناسی یادآور شد: اردبیل با دمای ۸ درجه خنک ترین و اهواز با دمای ۴۸ درجه گرم ترین مراکز استان بوده اند.

 


شرایط جوی کشور در روز‌های آینده
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها