بازدید: 11

فرآیند حذف قوض کاغذی برق به کجا رسید؟

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1979289
حذف قبوض کاغذی برق از ابتدای مهرماه عملی می‌شود که در این زمینه اطلاعات ۷۰ درصد مشترکان در سامانه به ثبت رسیده است.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، حذف قبوض کاغذی مدتی است که جزء اولویت های وزارت نیرو قرار گرفته و این طور که پیداست به مرور زمان در حال حذف است.

براساس آخرین آمار تاکنون اطلاعات ۷۰ درصد مشترکان برق کشور به منظور حذف قبوض کاغذی در سامانه ثبت شده است و بر اساس آخرین ارزیابی ها تا به امروز قبوض کاغذی برق در استان های سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان و شهرستان مشهد تقریبا حذف شده است.

لازم به ذکر است که قرائت، محاسبه، نگهداری و توزیع هر قبض برق در هر دوره بیش از ۶۰۰ تومان هزینه بر است و درحال حاضر بیش از ۳۰ میلیون مشترک برق با پرداخت الکترونیکی قبوض برق در کنار کاهش هزینه، از نظر زیست محیطی نیز در حال کمک به کشور هستند.

این درحالی است که با حذف کل قبوض برق کشور و در نظر گرفتن هزینه آن در هر دوره می توان این رقم را در بخش های مختلف تولید و توسعه به کاربرد و در کنار آن در مصرف کاغذ نیز صرفه جویی کرد.

براساس آخرین گفته ها از سوی مسئولین از ابتدای مهرماه هیچ قبض کاغذی برق در کشور توزیع نمی شود و تمامی مشترکان در سراسر کشور می توانند از طریق ارسال *۱* شناسه قبض# به شماره ۲۰۰۰۱۵۲۱ شماره خود را در سامانه مربوطه ثبت و پس از این قبوض خود را به صورت الکترونیکی دریافت کنند.

لازم به ذکر است که پس از تکمیل شماره تلفن های همراه مشترکان اطلاعات اولیه همچون صورت حساب، نحوه و زمان پرداخت برای تلفن همراه مشترکان ارسال خواهد شد.

در این بین یکی ازدغدغه هایی که مشترکان با آن روبرو هستند دریافت جزئیات صورت حساب و اطلاع از ریز مصرف آن ها در زمان های مختف است.

این طور که پیداست مشترکان قرار است فقط اطلاعات اولیه صورتحساب از قبیل نحوه و زمان پرداخت را مشاهده کنند و خبری از جزئیات صورت حساب در پیامک های دریافتی نیست.

در همین راستا چندی پیش حسین صبوری مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در پاسخ به سوال خبرگزاری میزان در خصوص جزئیات پیامک های دریافتی پرداخت قبوض برق گفت: مشترکانی که نیاز به رویت قبوض برق با جزئیات بیشتری دارند می توانند با مراجعه به سایت جزئیات کامل را مشاهده کنند.

وی افزود: در پیامک های دریافتی مشترکان فقط رقم پرداخت و تاریخ پرداخت ثبت شده که با برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است pdf قبض نیز قابل دریافت شود.

صبوری خاطرنشان کرد: با توجه به امکان دریافت تمامی قبض های برق از طریق سایت، مشترکان نگران قبض های دریافتی خود نباشند.

با این تفاسیر دریافت قبوض برق با جزئیات از طریق سایت می تواند موثر واقع شود، اما عدم دسترسی برخی از مشترکان به اینترنت کار را دشوار می کند که دریافت pdf قبوض از طریق اس ام اس می تواند به مشترکان کمک کند تا جزئیات قبض پرداختی خود را مشاهده کنند.

انتهای پیام/

فرآیند حذف قوض کاغذی برق به کجا رسید؟
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها