بازدید: 11

مذاکرات برجامی با اروپا جدی‌تر شده است/ معرفی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش تا اوایل شهریور

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1979288
رئیس دفتر رئیس‌جمهور درخصوص معرفی گزینه مد نظر دولت برای تصدی وزارت آموزش و پرورش، گفت: با توجه به آماده شدن مقدمات بازگشایی مدارس، در چند هفته گذشته بررسی گزینه‌های مختلف انجام شده و گزینه نهایی از میان ۵ الی شش نفر کنونی، تا نیمه اول شهریور ماه قطعی خواهد شد.

////گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ محمود واعظی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت و طی گفت و گو با خبرنگاران در پاسخ به سوالی درخصوص آخرین وضعیت نفتکش ایرانی توقیف شده ایران در جبل الطارق، گفت: از روزی که این اتفاق افتاد، وزارت امور خارجه تلاش های گسترده ای را در دستور کار قرار داد و روند مذاکرات به خوبی در حال انجام است و امیدوارم نتیجه حاصل از آن چیزی باشد که ما دنبال آن هستیم.

از رئیس دفتر رئیس جمهور درخصوص موضع دولت ایران درمورد تحولات منطقه کشمیر سوال شد که در پاسخ گفت: موضع همیشگی ما این بوده که تلاش کنیم مسلمانان جهان در هرجایی که زندگی می کنند از همه حقوق خود برخوردار باشند و این موضع حمایتی ما است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه کشمیر یک موضوع اختلافی بین هند و پاکستان است و ما با هر دو کشور روابط خوبی داریم ، همواره طرفین را به خویشتن داری توصیه کرده ایم و اینکه برخورد آنها بویژه هند، با مسلمانان کشمیر از موضع احترام و رعایت حقوق آنها باشد و امیدواریم تنش ایجاد شده به سرعت برطرف شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به پرسشی درباره مذاکرات اخیر ایران و اروپا و گام سوم برای کاهش تعهدات برجامی گفت: از یک ماه گذشته مذاکرات با اروپا جدی تر شده است.

وی با اشاره به برگزاری جلسه کمیسیون مشترک برجام با حضور معاون سیاسی وزیر امور خارجه و برنامه ریزی برای برگزاری جلسه ای در سطح وزیران امور خارجه در آینده، گفت:در کنار مذاکرات جمعی، شاهد این بودیم که مقامات کشورهای مختلف با ما مذاکراتی داشته اند برای اینکه بتوانیم به یک چارچوبی برسیم و در میان این کشورها، رئیس جمهور فرانسه بیشتر از بقیه فعالیت داشته است.

واعظی با ابراز امیدواری به اینکه با تداوم مذاکرات بتوانیم آنچه منافع مردم و کشور در برجام تعریف شده را محقق کنیم ، گفت: تردیدی نیست اگر در مذاکرات با اروپایی ها به جمع بندی نرسیم ، گام سوم کاهش تعهدات را محکم برخواهیم داشت.

رئیس دفتر رئیس جمهور درخصوص سفر دکتر روحانی به نیویورک برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد و احتمال ایجاد محدودیت برای ایشان در این سفر از سوی آمریکایی ها، گفت: درحال برنامه ریزی مقدمات هستیم، چیزی درمورد اعمال محدودیت برای رئیس جمهور در این سفر نشنیده ام. در مورد محدودیت های اعمال شده برای  ظریف نیز این جزو حقوق کشورها بویژه وزیران امور خارجه است که بتوانند در جلسات مهم سازمان ملل از جمله مجمع عمومی شرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: در این زمینه دکتر تخت روانچی نماینده ایران در سازمان ملل نامه اعتراض خود را به دبیرکل سازمان ملل ارائه و خواستار پیگیری جدی موضوع شده است.

انتهای پیام/


مذاکرات برجامی با اروپا جدی‌تر شده است/ معرفی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش تا اوایل شهریور
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها