بازدید: 9

اجاره اماکن ورزشی به بخش خصوصی فاجعه است

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1979205
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان قانون ماده ۸۸ که در قالب آن اماکن ورزشی دولتی به بخش خصوصی اجاره داده می‌شود را برای ورزش کشور فاجعه دانست

اجاره اماکن ورزشی به بخش خصوصی فاجعه استبه گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمدرضا داورزنی در نشست با مدیران کل ورزش و جوانان استان ها که صبح امروز در هتل المپیک تهران برگزار شد، افزود: نقش محوری و کلیدی در توسعه ورزش قهرمانی را هیئت های ورزشی استانی بر عهده دارند، بنابراین باید ادارات کل استانی شرایطی را فراهم کنند که هیئت ها بتوانند به بهترین شکل این فعالیت را انجام دهند. بطوریکه مردم بتوانند بهتر ورزش کنند و آن ها هم که در ابعاد ورزش قهرمانی حرکت می کنند، زمینه رشد آن ها وجود داشته باشد.
وی ادامه داد: نباید به راحتی اماکن ورزشی را اجاره داد چرا که این اماکن زیرساخت های لازم برای انجام فعالیت های هر هیئت است، بنابراین باید مازاد اماکن ورزشی در استان ها اجاره داده شود تا خللی در خصوص فعالیت هیئت ها صورت نگیرد و در این زمینه با برخی نمایندگان هم صحبت کرده ایم تا موانع قانونی برای رشد و توسعه ورزش کشور، برطرف شود.
داورزنی با تاکید بر این که هیئت های استانی در واقع وظایف وزارتخانه و ادارات کل استانی را در راستای توسعه ورزش قهرمانی انجام می دهند، افزود: توجه به هیئت های ورزشی، حمایت از آن ها و فراهم کردن بستر لازم برای فعالیت ها، جزو اصلی ترین وظایف ادارات کل استانی است چرا که ماموریت اصلی ما در بخش ورزش قهرمانی ایجاد بستر برای رشد و توسعه است. بنابراین، هیئت ها در حال انجام وظایف ما هستند و باید حمایت لازم هم از آن ها صورت گیرد و موانع مختلف از سر راه آن ها برداشته شود تا زمینه بیشتر برای شکوفایی استعداد های سراسر کشور بوجود آید.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: وقتی در عرصه بین المللی برای ورزش ایران افتخاری بزرگ رقم می خورد و با پیام تجلیل از سوی رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور مواجه می شود، آنچه واقعیت دارد، درخشش ورزشکاران از سراسر ایران اسلامی است که در قالب فرایند برنامه های هیئت های استانی به مرحله ظهور و بروز رسیدند.
داورزنی افزود: بنابراین اگر می خواهیم در ورزش قهرمانی همچنان رشد کنیم باید بستر لازم را برای فعالیت هیئت ها فراهم آوریم و با نظارت جدی زمینه گسترش ورزش در ابعاد قهرمانی را رقم بزنیم.


اجاره اماکن ورزشی به بخش خصوصی فاجعه است
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها