بازدید: 10

غیرقانونی بودن ورود تعزیرات به موضوع عوارض طرح ترافیک

منبع : افکار نیوز کد خبر: 1979193
معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: وزارت کشور طی نامه‌ای تأیید کرده که دخالت نهادهایی غیر از شورا و کمیته انطباق فرمانداری به موضوعاتی همچون هزینه طرح ترافیک و نرخ کرایه، قانونی نیست.
به گزارش افکارنیوز،

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: وزارت کشور  طی نامه ای تأیید کرده که دخالت نهادهایی غیر از شورا و کمیته انطباق فرمانداری به موضوعاتی همچون هزینه طرح ترافیک و نرخ کرایه، قانونی نیست.

اخبار اجتماعی- در این نامه، معاون وزیر کشور با اشاره به مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی و نظریه دفتر حقوقی این وزارتخانه، تأکید می کند که تصویب نرخ خدمات شهرداری و  نرخ کرایه وسایل حمل ونقل درون شهری، با شوراهای اسلامی شهرها است و پس از نهایی شدن این مصوبات، ورود مراجع دیگر به این وظیفه مغایر قانون است.

هفته گذشته سخنگوی سازمان تعزیرات اعلام کرد که شهرداری تهران به علت افزایش قیمت بلیت مترو و عوارض طرح ترافیک به جزای نقدی محکوم شده است. اما معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری با صدور اطلاعیه ای، سازمان تعزیرات را فاقد صلاحیت قانونی برای ورود به موضوع تعیین نرخ عوارض و کرایه ها توسط شورای اسلامی شهر دانست. 

اکنون طبق سندی که امروز منتشرشده، وزارت کشور نیز در پاسخ به نامه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرده است که طبق قانون «تشکیلات، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران» تصویب نرخ خدمات ارائه شده توسط شهرداری و تعیین نرخ کرایه وسایل حمل ونقل عمومیِ درون شهری برعهده شورای اسلامی شهر بوده که پس از تایید «کمیته انطباقِ مصوبات شوراهای اسلامی شهر با قوانین و مقررات» که در فرمانداری ها مستقر هستند، قطعی و لازم الاجرا می شود و ورود مراجع دیگر به این وظیفه ذاتی، مغایر قانون است. 

مهدی جمالی نژاد، معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور در پاسخ به نامه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تاکید کرده است؛ به موجب بندهای ۲۶ و ۲۷ ماده ۸۰ قانون «تشکیلات، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران» مصوب ۱۳۷۵ با اعمال تغییرات و اصلاحات؛ تصویب نرخ خدمات ارائه شده توسط شهرداری و سازمان های وابسته به آن با رعایت آیین نامه مالی و معاملات شهرداری ها با رعایت مقررات مربوط و نیز تصویب نرخ کرایه وسایل نقلیه درون شهری از وظایف شوراهای اسلامی شهرها بوده که با تصویب کمیته انطباق قطعی و تأیید می شود و ورود مرجع دیگری به این وظیفه، مغایر قانون تلقی می شود.

 


غیرقانونی بودن ورود تعزیرات به موضوع عوارض طرح ترافیک
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها