بازدید: 34

تحول در رسانه‌های چینی با توسعه ربات‌های هوشمند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1979042
چین قصد دارد به زودی از ربات‌‎های مجهز به هوش مصنوعی برای روایت کردن داستان‌های صوتی استفاده کنند.

تلاش چینی ها برای استفاده از ربات های هوشمند در ریانه های این کشوربه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، چینی ها قصد دارند به زودی برای روایت کردن داستان های صوتی از ربات های هوشمند و مجهز به هوش مصنوعی استفاده کنند. البته استفاده از این نوع ربات ها در چین مسئله جدیدی نیست و پیش از این نیز به جای مجریان خبر در برخی از رسانه های چینی از ربات های هوشمند استفاده می شد.

بیشتر بخوانید: خودروی Cezeri، اولین اتومبیل پرنده کشور ترکیه

سوگو-Sogou موتور جستجوی چینی است که به شکل بسیار پیشرفته ای از فناوری هوش مصنوعی در روایت اخبار برای کاربران فضای مجازی استفاده می کند. شرکت سازنده و پشتیبانی کننده این موتور جستجو از ربات های مجهز به هوش مصنوعی به جای مجریان خبر تلویزیون استفاده می کند و قرار است به زودی پروژه های فعالیت این شرکت گسترش یابد و در حوزه های دیگری نظیر پخش داستان های صوتی نیز از ربات های مجهز به هوش مصنوعی استفاده شود. 

تلاش چینی ها برای استفاده از ربات های هوشمند در ریانه های این کشور

تلاش چینی ها برای به کارگیری ربات های هوشمند در رسانه های این کشور

این ربات ها قادراند در جلسات و کنفرانس های بزرگ به کارگیری شده و به اجرای برنامه بپردازند. توانایی های موجود در موتور جستجوی سوگو نظیر قابلیت تبدیل متن به گفتار در کنار دیگر ویژگی های این ربات هوشمند گنجانده شده است. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و افزایش بیش از حد سرعت زندگی در کشورهای مختلف جهان، مردم ترجیح می دهند از کتاب های صوتی به جای کتاب های معمولی استفاده کنند. در واقع رشد چشمگیر فناوری در دهه های اخیر صنعت کتاب و کتاب خوانی را نیز متحول کرده است و طرفداران کتاب های صوتی را به شدت افزایش داده است. 

تلاش چینی ها برای استفاده از ربات های هوشمند در ریانه های این کشور

البته هنوز هم برخی از کارشناسان و کارگردانان برنامه های تلویزیونی عقیده دارند که ربات ها هیچگاه نمی توانند جایگزین مناسبی برای گزارشگران و مجریان برنامه های خبری یا هر برنامه تلویزیونی دیگری شوند و انتقال حس در کلمات را مهم ترین تفاوت بین زبان و انسان می دانند. 

انتهای پیام/

چینی ها ربات ها را جایگزین مجریان خبر می کنند

تحول در رسانه‌های چینی با توسعه ربات‌های هوشمند
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها