بازدید: 12

عقب‌نشینی ترامپ از اعمال تعرفه جدید روی کالاهای چین

منبع : افکار نیوز کد خبر: 1978951
پس از آنکه ترامپ تعرفه‌های جدید روی باقی‌مانده کالاهای چینی را که قرار بود از اول سپتامبر اجرایی شود به تأخیر انداخت ارزش سهام بازارهای بورس آسیا تقویت شد.
به گزارش افکارنیوز،

ارزش سهام بازارهای بورس آسیا امروز چهارشنبه پس از آنکه واشنگتن اعمال تعرفه روی کالاهای وارداتی از چین را به تعویق انداخت به شدت تقویت شد. 

اخبار اقتصادی- در معاملات بازارهای بورس اروپا شاخص یورواستاکس 15 صدم درصد، جرمن  داکس 17 صدم درصد و FTSE،   به میزان 25 صدم درصد رشد یافت، همچنین ارزش ین ژاپن هم تقویت شد.

بر اساس این گزارش، ارزش سهام وال استریت آمریکا هم پس از آنکه ترامپ تعرفه های جدیدی که از اول سپتامبر برای اعمال تعرفه جدید روی کالاهای چینی عقب نشینی کرد، بالا رفت. 

واشنگتن اعلام کرده که اعمال تعرفه روی انواع گوشی، لپ تاب و دیگر کالاهای مصرفی را به تعویق انداخته است. در آمریکا نیز ارزش شاخص MSCI تقویت شد.

در آسیا هم شاخص شانگهای بالا رفت و شاخص FSEC به میزان 0.6 درصد تقویت شد. و شاخص HSI نیم درصد بالا رفت. شاخص کاسپی کره جنوبی 0.7 درصد و نیکی ژاپن یک درصد تقویت شدند. 

در این میان ناامنی سیاسی در هنگ کنگ همچنان سرمایه گذاران را روی لبه تیغ قرار داده و آنها را نگران کرده است. 

کنتااینوس اقتصاددان ارشد بازار در میتسوبیشی اشاره کرد که به تعویق انداختن تعرفه روی کالاهای چینی توسطترامپ باعث تقویت ارزش سهام بازارهای بورس آمریکا هم شده است. 

در بین ارزها هم ین 0.25 درصد رشد یافت و هر 106.485 ین در مقابل یک دلار قرار گرفت. در این میان ارزش دلار در مقابل سبدی از 6 ارز دیگر تقریباً ثابت بود و روی 97.822 ایستاد.


عقب‌نشینی ترامپ از اعمال تعرفه جدید روی کالاهای چین
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها